Rusko zastavilo prodej raket do USA! Teď budou muset létat do vesmíru na košťatech. Smál se i Elon Musk

Elon Musk si rýpl do Ruska, které nedávno naznačilo, že se USA budou muset dostat do vesmíru na koštěti poté, co byl zastaven prodej ruských raketových motorů, napsali na webu Business Insider.

Dmitrij Rogozin, šéf ruské kosmické agentury Roskosmos, ve čtvrtek prohlásil, že Rusko již nebude dodávat raketové motory do USA v návaznosti na Bidenovy sankce kvůli válce na Ukrajině.

„V takové situaci nemůžeme Spojeným státům dodávat naše nejlepší raketové motory na světě,“ řekl Rogozin ve státní televizi. „Ať si létají na něčem jiném, na košťatech, já nevím na čem.“

Několik hodin po Rogozinových komentářích vypustila společnost SpaceX na oběžnou dráhu 47 vlastních satelitů Starlink prostřednictvím své rakety Falcon 9.

Musk reagoval na video ze startu SpaceX na Twitteru snímkem obrazovky, kde zvýraznil poznámky Rogozina spolu s nápisem „Americké koště“ a čtyřmi americkými vlajkami.

Není to poprvé, co se Musk konfrontoval s Rogozinem. Když Rogozin kritizoval Muska za nabídku internetu Starlink na Ukrajině, Musk napsal na Twitteru: „Na Ukrajině docházelo k podivným výpadkům civilního internetu – snad špatné počasí? Tak SpaceX pomáhá s jeho nápravou.“

Starlink, satelitní internetová služba společnosti SpaceX, má nyní na oběžné dráze více než 2 000 satelitů. Musk varoval uživatele Starlinku na Ukrajině, aby systém zapínali pouze v případě potřeby, protože by se mohli stát terčem invaze.

Zdroj: businessinsider.com