Profesor matematiky ukázal, že jde sčítat jednoduše i zleva doprava. Funguje to

Matematika je zvláštní. Na jedné straně je konzistentní – řešení základních matematických úloh jsou stejná ve všech zemích světa. Na druhou stranu existuje více strategií, jak k těmto řešením dospět, a zdá se, že lidé stále vymýšlejí nové. Profesor matematiky Howie Hua, který učí matematiku budoucí učitele na základních školách, představuje na sociálních sítích techniky, které matematiku usnadňují, jak píše web Up Worthy.

Ve videu například ukazuje, jak snadné a rychlé je sčítat víceciferná čísla zleva doprava místo zprava doleva, a je to skutečně ohromující. Podívejte se, jak vysvětluje, proč je sčítání zleva doprava „podceňované“. V podstatě jde o to, že se čísla převádějí do rozšířené podoby a sčítají se, což usnadňuje vizualizaci.

Sčítání takto dává smysl, ale odčítání je trochu složitější, že? Tyto tipy a triky se mohou hodit každému, ale obzvlášť užitečné jsou pro děti, které musí ve škole neustále řešit matematické úlohy. I když musí úlohu řešit pomocí jiné strategie, mohou jim tyto metody posloužit jako rychlý způsob, jak si zkontrolovat své odpovědi.

Zdroj: upworthy.com