Krypta Civilizace se má otevřít za více než 6 000 let. Časový úkryt odhalí budoucím lidem život 20. století

Ve světě, kde informace neustále plynují a mění se, je koncept časového úkrytu fascinujícím nástrojem pro zachování znalostí pro budoucí generace. Jednou z nejvýznamnějších časových kapslí je Krypta civilizace, která byla zapečetěna s cílem zůstat nedotčena až do roku 8113, což představuje více než 6 000 let od jejího vzniku.

Historie Krypty civilizace sahá do roku 1936, kdy doktor Thornwell Jacobs z Oglethorpe University v Atlantě v USA, inicioval tento projekt. Jacobs, pohnutý skromným množstvím informací, které máme o starověké civilizaci Egypta, chtěl zajistit, aby budoucí generace měly přesnější a rozsáhlejší znalosti o životě ve 20. století, píše portál New Georgia Encyclopedia.

Pro tento účel byla v Phoebe Hearst Hall na universitě Oglethorpe vytvořena místnost, která byla transformována na časový úkrat, či spíše pseudofaraonskou hrobku. Tato krypta obsahuje různé předměty z 30. let 20. století, včetně filmů s fotografiemi událostí od roku 1898, nahrávek klarinetisty Artieho Shawa, 100 knih na mikrofilmech včetně Bible, a dokonce i malý model kačera Donalda. Důležité je, že do krypty nebyly uloženy žádné cennosti, zlato ani šperky, což zdůrazňuje její vzdělávací a historický účel.

Projekt Krypty civilizace je významným příspěvkem k našemu porozumění o důležitosti dokumentace a zachování historie. Je to připomínka, že i v naší rychle se měnící době je stále nezbytné myslet na budoucí generace a předávat jim naše poznatky a zkušenosti.

Zdroj: New Georgia Encyclopedia