Fotka NASA hýbe internetem. 99% lidí na ni nenajde kosmonauta

Internet miluje dobré výzvy, jako je hledání toho, co je špatně s cihlovou zdí, nebo pátrání po ukryté kočce. Vesmírným ekvivalentem tohoto druhu optických testů je nalezení malého Saturnova měsíce, lokalizace marsovského vozítka nebo nyní spatření nohou kosmonauta během výstupu do vesmíru, jak píše server CNET.

Astronaut NASA Mark Vande Hei zveřejnil na Twitteru fotografii z ruské kosmické vycházky, která proběhla minulý týden mimo Mezinárodní vesmírnou stanici. Vyzývá nás, abychom našli nohy kosmonauta, a není to snadné. Podívejte se na fotografii. Na snímku je krásný pohled na Zemi, některé části vesmírné stanice a, ano, nohy astronauta Roskosmosu.

Kosmonauti Alexandr Misurkin a Anton Škaplerov strávili 2. února během výstupu do kosmu mimo ISS více než osm hodin, čímž vytvořili nový rekord v nejdelším ruském výstupu do kosmu. Dvojice instalovala komponenty pro anténu, která má zlepšit komunikaci s ruskými letovými dispečery na Zemi.

Tady je nápověda

Podívejte se směrem ke středu horní části fotografie. Jakmile najdete nohy, nechte se na chvíli ohromit velikostí ISS v poměru k dolním končetinám kosmonauta.

Zdroj: cnet.com