Pronajímaná SaaS řešení dobývají e-commerce svět

Možná přemýšlíte nad tím, že rozjedete online obchod a možná, že už nějaký provozujete. Podnikání na internetu je dnes dostupnější než kdy dříve. Založit si vlastní e-shop totiž může prakticky každý, a to doslova za několik minut. Na trhu existují řešení, díky kterým se můžete stát prozovatelem e-shopu i bez znalosti kódování. Nebo aniž byste byli grafik či programátor. Dokonce ani nebude třeba najímat si za vysokou hodinovou sazbu profesionály. Vše je možné zvládnout svépomoci. Ptáte se jak?

Nesnadnější způsob, jak začít podnikat na internetu

Nejjednodušší způsob, jak se pustit do založení vlastního internetového obchodu, nabízí pronajímatelná e-shopová řešení. Výměnou za nevelký měsíční poplatek získá majitel e-shopu spolehlivou a uživatelsky přívětivou platformu, která je navíc neustále aktualizována a zdokonalovaná.

To je ostatně asi největší výhoda podobných SaaS (Software jako služba) řešení. Pokud si totiž e-shop necháte postavit na míru, budete i nadále nést všechny náklady spojené s aktualizací, modernizací či opravou e-shopu. U pronajímatelných řešení jsou tyto servisní úkony součástí měsíčního poplatku.

To je hlavní důvod, proč obliba pronajímatelných e-shopů mezi internetovými podnikateli neustále roste. Pronájem e-shopu je zkrátka perfektní především, ale nejen, pro podnikatelské začátky. Jednoduše proto, že umožňuje začít prodávat okamžitě a prakticky s nulovou počáteční investicí. Finance, které byste jinak dali do tvorby e-shopu na míru, můžete díky tomu použít na zviditelnění svého obchodu. A věřte nebo ne, zrovna v dnešní době opravdu oceníte to, že prodávat můžete během jednoho dne.

foto / pixabay.com

Nic není dokonalé

Abychom byli zcela objektivní, sluší se uvést na pravou míru také několik nevýhod, které pronajímatelný e-shop doprovázejí. Některým uživatelům nemusí vyhovovat omezené možnosti grafických úprav. E-shop na míru si zkrátka můžete přizpůsobit zcela podle svých představ. Pronajímatelný e-shop musí naopak vyhovět co největšími počtu uživatelů zároveň.

Z toho logicky vyplývají určitá omezení. Nejsou ale nijak zásadní. Pokročilé platformy dnes nabízejí poměrně obsáhlé možnosti přizpůsobení grafického designu a základní výběr s většího množství šablon. Díky tomu je možné svůj e-shop dostatečně odlišit od ostatních. Stejně tak s sebou nese určitá omezení také napojení na systémy třetích stran. Pokud vaše řešení externí systém nepodporuje, nezbývá než si vybrat jiné, nebo napojení provést vlastními silami, což vyžaduje znalosti programování, nebo nasmlouvání profesionála. Co se některým podnikatelům příčí, je samotná podstat pronájmu. Tedy fakt, že systém, na kterém e-shop běží, není ve vašem vlastnictví. Je to tady ale podobně jako u kamenné prodejny. Kdo z řad menších podnikatelů má na to, aby si koupil vlastní objekt nebo nemovitost. Mnoho z nich raději upřednostní pronájem. Nemusí čekat na výstavbu, oprostí se od velké vstupní investice a zároveň toho tolik neriskují. A stejně tak je to s internetovou „prodejnou“.

Je ale zřejmé, že pro naprostou většinu provozovatelů e-shopů výhody pronajímatelného SaaS řešení pro internetové podnikání vysoce převyšují několik výše popsaných nevýhod. Stále totiž jde o bezkonkurenčně nejvýhodnější řešení, které vám může výrazně usnadnit cestu za úspěchem. Vydělávání na internetu se tak může stát i pro vás rutinní záležitostí.

Pronájem e-shopu si můžete na 30 dní zdarma vyzkoušet na řešení UPgates, jehož specialisté pro vás připravili tento článek.