Technologie pro nesmělé: Eye Contact AI za vás udržuje oční kontakt při videohovorech

Nová technologie Eye Contact AI společnosti NVIDIA pomocí umělé inteligence vytváří dojem, že se díváte na kameru, i když tomu tak není, jak uvádí server The Verge.

Propagační videa, která společnost zveřejnila, ukazují neuvěřitelnou podobnost s reálným životem – kdokoli, kdo by se díval, by jen těžko poznal, zda se skutečně díváte. Působivé je, že umělá inteligence funguje dokonce i tehdy, když člověk telefonuje a má kolem obličeje jiné překážky.

Ačkoli se může zdát, že je to znervózňující (a rozhodně by to chtělo trochu vylepšit, aby pohled nebyl tak intenzivní), mnoho lidí, kteří mají problém udržet oční kontakt, tuto technologii přijalo s otevřenou náručí. Některým lidem, zejména těm s poruchou autistického spektra (PAS), může být oční kontakt nepříjemný, což vede k tomu, že se během konverzace tváří odtažitě. Oční kontakt by těmto lidem mohl umožnit, aby se na schůzkách cítili pohodlněji.

Společnost NVIDIA nyní apeluje na spotřebitele, aby pomohli vylepšit její technologii tím, že ji otestují v nejrůznějších světelných podmínkách a barvách očí. Eye Contact je zatím ve fázi beta a jako všechny složité nové technologie bude mít pravděpodobně dost chyb, takže tvůrci doufají, že se dostane ven a bude otestována.

Zdroj: theverge.com, redakce