S Metou bude konec. Asijští technologičtí giganti jako Samsung se chystají ovládnout metaverzi

Boj o vládu nad Metou je v plném proudu. Asijští technologičtí giganti jako Samsung ovládnou Metaverzi. Metaverze je rozsáhlý digitální svět, pohlcující diváka do virtuální reality a nevšedních okamžiků. Herní průmysl přináší inovace, zatímco metaverza se chystá ovlivnit širokou škálu aspektů našeho života. Kdo ovládne metaverzi? Bude to společnost Samsung nebo stávající Meta?

Málokomu je jasné, jaký složitý boj o kontrolu nad budoucím světem se odehrává. Ovlivní to, jak budeme žít v příštích letech. První metaverze se mohla divákovi zdát matoucí. Avšak velké investice a nové technologie umožňují přístup k mnohem pokročilejší a modernější verzi, jak uvádí server Analyticsinsight.

Nyní se ptáme, kdo bude ve společnosti vládnout. O metaverzi bojuje několik firem, mezi které patří obrovští giganti jako Samsung, LG a Huawei.

Společnost Samsung Electronics podporuje své nové rostoucí technologie, urychluje jejich výzkum a vývoj, které souvisejí s metaverzí. Samsung se tak připojuje k rostoucímu počtu mezinárodních IT společností. Han Jong-Hee, místopředseda představenstva společnosti Samsung, prohlásil, že plánují vytvořit metaverzi od společnosti Samsung.

Elektronický průmysl se neustále zdokonaluje ve výrobě chytrých telefonů. Tím jihokorejské a čínské podniky získávají patenty na metavýbavu, při tom na vrcholu s největším počtem patentů jsou společnosti LG a Huawei. Očekáváme, že celosvětový trh s metaverzemi vzroste roční mírou růstu (CAGR) o 39,8 % a v roce 2030 docílí částky 996 miliard dolarů. Mediální organizace Nikkei Asia uvedla, že společnost LG Electronics podala od roku 2016 nejvíce patentových přihlášek na metaverzi a postoupila z 11. místa v letech 2010 až 2015. Na druhém místě zůstává významná společnost Samsung Electronics.

Jihokorejské podniky se nejvíce prosadily spíše v oblasti výroby základních komponentů než sluchátek a dalších hotových výrobků. Kromě toho nabízejí také polovodiče a barevná schémata displejů.

S mnoha získanými patenty, které Huawei využívá pro zpracování obrazu a displeje, se společnost umístila na čtvrtém místě v žebříčku. V blízké budoucnosti se metaverze snadno stane součástí našeho každodenního života. Počátek metaverze nabízí virtuální svět, který navštěvujeme, avšak rozšířené technologie a virtuální realita nám brzy umožní přístup k vylepšenému digitálnímu světu při každodenním životě. Boj o vládu digitálního světa se velmi zintenzivnil a je velkou otázkou, kdo to bude. A přesto má metaverze zatím stále velké možnosti pokroku, které čekají na využití.

Zdroj: redakce, Analyticsinsight