Zabojujte proti vlhkosti i plísním v interiéru a bydlete zdravě

Hygienu prostředí je podstatné řešit nejen ve vztahu k ovzduší nebo obecně k exteriéru, ale především s ohledem na vnitřní uzavřené prostory domu. Platí to obzvlášť v případě místností, kde trávíme podstatnou část dne či noci. Nadměrnou vlhkost a plísně proto nelze tolerovat v kancelářích, ložnicích nebo obytných pokojích.

Mokré stěny, loupající se omítka, orosená okna a plíseň kolem nich jsou známky potíží s hydroizolací, difuzními odpory případně s nedostatečným větráním. Zatímco právě větrání musí řídit buď samočinně automatizovaná vzduchotechnika nebo manuálně uživatel, s přítomností vlhkosti a s tím souvisejícím vznikem plísní umí pomoci správně zvolený stavební materiál.

Víte, v čem bydlíte a pracujete?

Potýkáte-li se s nadměrnou vlhkostí porušující povrchy stěn nebo dokonce už zasahující stavební konstrukce do hloubky, je na místě hledat nejprve možnosti podrobné analýzy. Právě takovou službu nabízí společnost Baumit, specialista na vývoj a výrobu stavebních hmot určených pro zdravé bydlení.

Z odebraných vzorků je laboratoř schopna určit pH a stanovit obsah chloridů, dusičnanů a síranů. Na základě takových výsledků už je možné doporučit přesný sanační postup i konkrétní produkty pro renovaci z řady Baumit Sanova. Speciální omítka SanovaPor s vysokou pórovitostí a prostupností pro vodní páry jednak zabraňuje dalšímu zhoršování stavu vzlínáním vody a zároveň umožňuje snadné odpařování té zbylé. Finalizace povrchu pomocí jemného sanačního štuku Baumit SanovaFine pak doplní systém a vytvoří ideální podklad pro interiérový nátěr.

Moderní barvy a stěrky čistí vzduch

Materiály pro zdravé bydlení jsou zvlášť v prostředí městského ovzduší rozhodně hodny pozornosti. Řada interiérových barev IonitColor a povrchové stěrky IonitFinish dokáže udělat s čistotou vzduchu doslova kouzla. Oba materiály totiž produkují vzdušné ionty, které lidské tělo vnímá jako příjemné a osvěžující. Tyto elektricky záporně nabité částice mimo jiné způsobují i to, že prach a pyl se shlukuje a padá k zemi namísto toho, aby byl vdechován. Hygiena prostředí v interiéru se tím významně zvýší a posunuje tak pojem zdravé bydlení na novou úroveň.