V Amsterdamu budou odborníci začátkem dubna jednat o budoucnosti světové energetiky

Konference s výmluvným názvem „Budoucnost energetiky“, která se bude konat 11. a 12. dubna 2022 v nizozemském Amsterdamu, umožní více než 500 osobnostem s rozhodovacími pravomocemi z celosvětového řetězce obnovitelných zdrojů energie, aby diskutovaly a utvářely budoucnost výroby a spotřeby energie v rozvíjejících se ekonomikách, uvádí se na serveru Prnewswire.

Organizátor akce Solarplaza a nizozemská podnikatelská rozvojová banka FMO spojily své síly a uspořádaly již v roce 2016 první ročník konference zaměřený na rozvíjející se trhy. Tato akce zkoumala způsoby, jak rozšířit rozvoj solární energetiky a urychlit energetickou transformaci v Latinské Americe, Africe a Asii. V dalším ročníku v roce 2020 se ukázalo, že solární energie je po celém světě financovatelná a pro rozvoj obnovitelných zdrojů energie je k dispozici dostatek kapitálu. Klíčovou výzvou tohoto ročníku bylo propojit spolehlivé partnery a životaschopné projekty.

Letošní akce přesáhne výhradní rámec rozvoje solární energie a bude se týkat také oblastí skladování energie, distribuované energie, hybridních větrných aplikací a zeleného vodíku. Na konferenci „Budoucnost energetiky“ se opět sejde více než 500 zástupců předních developerů, finančních institucí a investorů, poskytovatelů služeb a vlastníků aktiv. Účastníci konference se ve dvou dnech zúčastní klíčových přednášek světové úrovně, podrobných panelových diskusí a budou moci navázat spoustu důležitých kontaktů.

Zúčastněné osobnosti, které se zabývají vývojem a řízením projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie v Asii, Africe, Latinské Americe a východní Evropě, si odnesou klíčové poznatky o trhu, a ještě více pochopí strategii v oblasti budoucnosti energetiky. Předpokládá se, že mnozí z nich si ze setkání odnesou také zásadní inspirace k vlastním projektům.

Nám, kteří v Amsterodamu počátkem dubna nebudeme, nezbývá než doufat, že odborné setkání posune fotovoltaiku, skladování energie a další příbuzné obory zase o několik mílových kroků vpřed. Zájem máme všichni společný, a tím je snížení emisí skleníkových plynů na co nejnižší úroveň.

Zdroj: prnewswire.com