Japonské vesmírné kapsle představují odvážné plány života ve vesmíru ve 22. století

Vědci z Kjótské univerzity v Japonsku spojili své síly se společností Kajima Corp., aby vyvinuli vesmírné kapsle, biotopy odolávající gravitaci, která je potřebná pro život lidí na Měsíci a Marsu. Je to budoucnost 22. století.

„Náš plán představuje důležité technologie pro možnost lidské populace žít v budoucnosti ve vesmíru,“ řekl Yosuke Yamashiki, ředitel SIC Human Spaceology Center na Kjótské univerzitě.

Podle webu InterestingEngineering vědci tvrdí, že gravitace je naprosto nezbytná pro budoucí osídlení vesmíru. „Bez gravitace by savci nemuseli být schopni reprodukce a jejich mláďata by se nemusela dobře vyvíjet. Když člověk vyroste v prostředí s nulovou nebo nízkou gravitací, jeho tělo se změní natolik, že se nebude schopen postavit na zemi,“ řekl Yamashiki.

Ale jak se dosáhne gravitace ve vesmíru? Pomocí odstředivé síly vytvářené rotačními pohyby. Video zveřejněné týmem ukazuje jednotlivá stanoviště zasazená do koule, která se otáčí velmi vysokou rychlostí. Kapsle jsou plné vody, na které se prohání dokonce i plachetnice a obsahují i zelené části s rostlinami, které jsou nezbytné pro lidskou populaci.

Japonští vědci přichází i s návrhem takzvaného „vesmírného vlaku“, který má fungovat jako vlaky na Zemi a zároveň generovat umělou gravitaci. Vlak by měl být meziplanetární, se stanicemi na Zemi, Měsíci a Marsu. Měl by se pohybovat pomocí raketových motorů a přepravován by měl být v šestiúhelníkových kapslích, aby se zabránilo kosmickému záření.

Vědci si uvědomují, že jejich plány jsou velmi futuristické a říkají, že ve skutečnosti budou schopné realizace až ve 22. století. Přesto nabízejí slibnou možnost pro život a cestování ve vesmíru.

Zdroj: interestingengineering.com