Japonské město zavede ve školách dálkově ovládané roboty pro studenty  

Školy v Japonském město Kumamoto zakoupily dva robotické asistenty. Ti mají umožnit studentům zapojit se na dálku do vyučování a školního života. Jejich účelem je snížit úzkost absentujících žáků, kteří se plánují vrátit do třídy, informoval server The Mainichi.

Rada města se rozhodla zavést toto opatření v souvislosti s nárůstem počtu záškoláků v posledních letech – jev, který zřejmě urychlila pandemie covid-19. Městské úřady doufají, že robotický asistent pomůže dětem lépe se zapojit do výuky a překonat úzkost ze školy. Tento typ projektu je v celém Japonsku zatím jedinečný.

Do iniciativy mají být zařazeni dva samohybní roboti o výšce kolem 1 metru. Roboti jsou vybaveni mikrofony, reproduktory a kamerami, které umožňují obousměrnou komunikaci. K robotům jsou připojené tablety, které budou studenti ovládat pomocí počítačů přímo z domova. To jim umožní navštěvovat stejné hodiny jako jejich spolužáci a řádně se do nich zapojovat. Také se očekává, že se roboti budou moci volně pohybovat v areálu školy, dokonce se i účastnit různých školních akcí.

Kromě toho, že jim roboti umožňují sledovat výuku, se mohou studenti volně pohybovat v prostorách a komunikovat s ostatními podle vlastní vůle. Doufejme, že to pomůže snížit psychické překážky záškoláků.“ řekl jeden z představitelů městské vzdělávací rady.

Zdroj: The Mainichi,