Zamlžené zrcadlo v koupelně lze vyřešit díky jednoduchému triku
Zrcadlo má v koupelně sice hlavně praktickou funkci, je ale také designovým kouskem, který pomáhá podtrhnout celkový dojem interiéru. Jakmile se zamlží, už nám velkou službu neudělá. Navíc se musí neustále leštit, aby zůstalo dokonale čisté. Díky jednoduchému triku už se ale čištění zrcadla nemusíme věnovat déle jak pět minut.
Není nic horšího, než když se zrcadlo zamlží zrovna ve chvíli, kdy jej člověk potřebuje, protože pospíchá pryč. Nejlepším řešením je co nejčastěji doma větrat, a to hlavně v místnostech, kde se zrcadla nacházejí. To asi není žádná novinka. Je-li zrcadlo zamlžené, nejrychleji se páry zbavíte právě tím, že v koupelně otevřete okno. Děje se to ve stejném případě i v autě. Když nebudete v koupelně déle větrat, můžete si všimnout, že se vám v místnosti začne hromadit vlhko a začne se srážet i voda na oknech. Větrat by se tedy mělo v domácnostech opravdu často a hlavně pravidelně.
Pomůže jednoduchý trik
Přípravek, který vám pomůže zbavit se zamlženého zrcadla nadobro, má určitě doma každý. Je to například kapka prostředku na nádobí nebo trocha sprchového gelu. Pokud tento přípravek rozetřete po vyčištěném zrcadle, vydrží jasné minimálně do třetího koupání. Poté postup aplikujte znovu. Vidíte-li na zrcadle ještě šmouhy, dočistěte plochu kouskem novin nebo toaletního papíru. Sprchový gel nebo jar roztírejte po zrcadle nejlépe pomocí suchého hadříku bez chloupků. Tak bude efekt dokonalý.
Skvělým pomocníkem je také obyčejné tuhé mýdlo. Kouskem mýdla „poškrábejte“ povrch zrcadla tak, aby se dostalo na celou jeho plochu. Vytvoří se tak vrstva neviditelného filmu, která zrcadlo ochrání před dalším zamlžením. Zbytek mýdla pak pečlivě rozleštěte suchých a hladkým hadříkem. Nemáte se čeho bát. Mýdlo sice působí mastně, po zrcadle se vám ale bude roztírat velmi snadno.
Mlží se vám zrcadlo po každé koupeli? Vezměte do ruky gel na holení
Je to jednoduché. Na prst si naneste trochu pěny nebo gelu na holení. Rozetřete jím celý povrch zrcadla. Pěnu ale můžete bez obav i nastříkat na sklo. Zbytek přípravku můžete odstranit měkkým ručníkem a zrcadlo doleštit suchou utěrkou. Tento jednoduchý trik funguje jako účinná prevence před dalším mlžením. Zrcadlo zůstane suché a čisté i několik týdnů. Holící pěna je ale skvělá i na čištění šperků. Pokud ji nastříkáte na vaše zašlé prstýnky či řetízky, budou opět po vyleštění zářit čistotou.
Předností má tedy pěna na holení spoustu. Zabraňuje zamlžení zrcadel, skla i brýlí v případech, kdy dochází k prudké změně teplot. Pěna se navíc hodí i coby pomocník v boji proti zápachu. Stačí jí nastříkat kolem toalety, vyleštit a pach moči je pryč.
Babskou radou bývá i použití brambor
Tento trik s bramborou se může zdát poněkud úsměvný, nicméně efekt je stejný jako u použití holící pěny. Babičky totiž na zamlžená zrcadla používaly syrové brambory. Stačilo je oloupat, rozpůlit a důkladně omýt. Poté jednou polovinou brambory potíraly povrch zrcadla tak, aby se dokonale pokryl filmem z uvolňujícího se škrobu. Na závěr se zrcadlo vyleštilo běžným způsobem. Vyzkoušet to můžete i vy. Babičky navíc místo novin a hadříků používaly na doleštění skla obyčejnou čistou ponožku. Brambory je však možné použít jen jednou, kdežto pěnu na holení můžete využívat dlouhodobě. Jedna plechovka vystačí na půlroční údržbu zrcadel v celém vašem domě.
Pokud nezabírá žádný z těchto triků a zrcadlo v koupelně se vám stále dokola stejně mlží, vyzkoušet můžete poslední záchranu: glycerol. Ten seženete v každé běžné lékárně. Jedná se o zcela nezávadný přípravek a stačí jen pár kapiček k tomu, abyste zrcadlo krásně vyleštili a zbavili se tak dalšího zamlžení.