Zapomeňte na mucholapky. Toto elegantní řešení vysaje hmyz a komáry z celého bytu. V Lidlu ho teď koupíte za směšnou cenu
Zvlášť v letních měsících může být obtížný hmyz velmi nepříjemnou záležitostí, která nejednomu spáči pořádně znepříjemní klidné spaní. Mucholapky nepomohou vždy a kromě toho v bytě vypadají pro mnoho z nás odpudivě. Naštěstí ale existuje jiné řešení, které vás nevítaných návštěvníků spolehlivě zbaví.
Jestliže ve vašem bytě, domě nebo na chatě pozorujete zvýšený výskyt komárů, much a jiného otravného hmyzu, zpozorněte. Vyrazit byste měli do supermarketu Lidl, a to ideálně co nejdříve.
Pouze do 27. července totiž bude platit sleva na jeden velmi zajímavý produkt, který je obzvlášť na venkově přes léto naprosto nezbytný. Pokud přemýšlíte, o co jde, nebudeme vás napínat příliš dlouho. Jde o elektrický lapač na hmyz.
Nyní jej pořídíte za pouhých 249 korun, což je poměrně přátelská cena. Design tohoto zařízení je minimalistický a černá barva v interiéru nerušivá. Vybrat si můžete ze dvou provedení, jednoho obdélníkového a druhého, které na první pohled připomíná lucernu.

Jak elektrický lapač hmyzu funguje
Jestliže jste o elektrickém lapači hmyzu ještě neslyšeli, možná vás bude zajímat, na jakém principu vlastně funguje. Jde o poměrně ekologické řešení, které nevítaný hmyz naláká, uvězní a následně také usmrtí. Pokud tedy nejste vnitřně v souladu s tím, že se havěti zbavíte takto radikálně, nebude to nic pro vás.
Elektrický lapač hmyzu má uvnitř většinou zabudované LED nebo UV světlo, které hmyz vábí. Přiláká ho tak přímo dovnitř zařízení, kde dříve či později narazí na elektrickou mřížku. Ta pomocí vysokého napětí hmyz zlikviduje. Mrtvé tělíčko následně spadne většinou do speciálního vyjímatelného zásobníku, který můžete pravidelně vyprazdňovat.
Výhody elektrického lapače
Toto řešení má mnoho výhod. Tak předně se jedná o likvidaci hmyzu bez použití chemie. Některé běžně prodávané přípravky proti hmyzu totiž mohou být škodlivé například pro domácí mazlíčky nebo malé děti, což se týká především klasických odpuzovačů „do zásuvky“.
Jakmile jednou zařízení zapojíte do zásuvky, funguje neustále a není třeba jej měnit ani se o něj nějak více starat. Protože mrtvolky hmyzu padají do zásobníku, nepovalují se volně po bytě, což je nesporně hygieničtější varianta. Zdůraznit je třeba také fakt, že například lepicí mucholapky jsou obvykle určené pouze pro vábení konkrétního druhu hmyzu, zatímco modré světlo má široký záběr a bude účinkovat víceméně na všechny běžně se vyskytující druhy.

Lapač má i stinné stránky
Všechno má ale také svou stinnou stránku. Týká se to také elektrického lapače hmyzu, u kterého pochopitelně najdeme také negativa. Přístroj bohužel nedovede rozlišit, jaký hmyz se k němu přiblíží, a tak usmrtí i druhy, které jsou užitečné, jako například opylující hmyz, noční motýly a podobně.
Při spalování hmyzu na elektrické mřížce navíc může být slyšet rušivé praskání a někteří uživatelé si stěžovali také na zápach, který se při likvidaci škůdců může začít linout místností. Pro někoho je pak samotná představa zabíjení zvířat elektrickým proudem příliš drastická a bude mít potíže s morální stránkou věci.
Odborníci navíc upozorňují na fakt, že při spalování hmyzu může dojít k rozstřikování infikovaného biologického materiálu na poměrně velkou vzdálenost, což je problém z hygienického hlediska. Proto by tyto lapače hmyzu neměly být umisťovány v kuchyni nebo kdekoliv poblíž jídla.
Podle některých studií navíc toto zařízení nefunguje na komáry, protože UV světlo jim mnoho neříká. Daleko více je přitahuje teplo nebo oxid uhličitý. Záleží tak na tom, co přesně si od přístroje slibujete. Much, které vám ve spánku sedají na čelo, vás zbaví, v případě komárů je to ale značně diskutabilní.