Tyhle 3 práce vydělají přes 200 tisíc měsíčně. Nejsou ani zdaleka tak složité, jak si myslíte
Umíte si představit, že dosáhnete měsíčního příjmu 200 tisíc korun? Není to ale jen tak! Každá profese totiž musí čelit výzvám a různým překážkám. Žádná práce není jednoduchá a problémy bývají hlavně v začátcích podnikání při tvorbě vlastní značky a podobně. Existují ale profese, které mohou být při tom správném přístupu dobrou cestou k vysokému výdělku. Podle odborníků mezi tato zaměstnání patří tyto tři obory.
Odborníci na finance se shodují, že v Česku si nejvíce vydělají vrcholoví manažeři, pracovníci v IT technologiích, vysocí pracovníci bank a farmaceuti. Jejich průměrný plat se může měsíčně pohybovat až okolo sta tisíc korun. Nepočítají se do toho ale bonusy, tzv. třinácté platy a další benefity. Nezaměstnanost navíc opět klesá a firmy si často pracovníky přetahují.
Vedoucí bankovní divize si v Česku běžně vydělá až 200 tisíc korun. Tato profese ale rozhodně nepatří mezi ty nejsnadnější. Musíte perfektně rozumět řízení a strategickému rozvoji banky. Hlavním cílem je zajistit, aby divize plnila obchodní cíle a dodržovala regulace. Obvykle je k vykonávání této práce potřeba vysokoškolské vzdělání ekonomického oboru a také dlouholetá praxe v bankovnictví.
Velká provize za správné spojení
Profesionální „lovec talentů“ se zdá jako docela snadné zaměstnání. Jedná se o pozici, kdy určitý člověk shání klienty pro firmy. Oficiálně se tomu říká „headhunter“ a možná jste se s tímto termínem už někdy setkali. Tato osoba se stará o to, aby zadávala na inzertní weby správně cílené poptávky a vybudovala si tak síť kontaktů, které mohla dále předávat různým společnostem.
Obvolávat zájemce o práci a hledat nové zaměstnance se možná může zdát jako jednoduchá záležitost, ovšem chce to dávku trpělivosti, odvahy a cílevědomosti. Headhunter by měl být také velmi komunikativní, přesvědčivý a měl by excelentně ovládat písemnou komunikaci. Na této pozici se dá během pár let dostat až na výdělek 200 tisíc korun měsíčně.
Těžký start, ale pohádková odměna
I práce influencera se může mnoha lidem zdát jako jednoduchá práce, ke které takřka potřebujete jen počítač a dobré nápady. Nic ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Influenceři si sice mohou vydělat až 200 tisíc měsíčně, ovšem zadarmo to určitě není. Fotit se na sítě, přidávat kvalitní obsah, být veřejnosti na očích – to vše tato profese obnáší. Peníze pak většinou tito lidé získávají od známých značek, které jim platí za propagaci výrobků. Stát se ale výdělečným influencerem je práce na několik let a vyžaduje roky konzistentní práce.

Velké provize? Ano, ale jednorázově
I v oblasti realit se dají vydělat veliké peníze. Vypadá to snadně. Někdo k vám, jako k realitnímu makléři přijde, a požádá vás, abyste prodal jeho dům. Z prodeje domu pak máte slušné provize. Na první pohled to opravdu vypadá snadně, ovšem opak je pravdou. Nezapomínejte, že podobný makléř získává peníze pouze za úspěšně dokončený prodej. Mnohdy visí domy k prodeji na inzertních webech měsíce, ne-li roky. Provize je tedy agentům vyplácena jednorázově a rozhodně se nejedná o klasický a pravidelný příjem.
Prorazit navíc na realitním trhu je značně náročné. Panuje zde velká rivalita. Musíte dokonale rozumět trhu, mít perfektní obchodní znalosti a hlavně velkou trpělivost. Jakmile se ale vaše jméno osvědčí, klienti vás budou dále doporučovat a to je pro vás ta nejlepší reklama.
Závěrem lze říci, že žádná profese není úplně snadná. Všechny vyžadují trpělivost a pracovní nasazení. Pokud tedy hledáte svou vlastní cestu k výdělku 200 tisíc korun měsíčně, musíte být ochotní investovat do svého vzdělávání co nejvíce času a vlastního úsilí.
