Aktivujte si tajný „Batman mód“ na WhatsAppu. Budete za hvězdu široko daleko
Podívejme se na zoubek jedné zajímavé vychytávce, která vám umožní dát si do profilu v aplikaci WhatsApp masku oblíbené komiksové postavičky Batmana.
Hned na začátku je třeba upřesnit, že se nejedná o oficiální verzi WhatsAppu, ale pouze o estetickou změnu, která nijak nemění vnitřní funkce aplikace. Masku temného superhrdiny lze umístit na logo aplikace prostřednictvím programu Nova Launcher. Je to dostupný nástroj na úpravu a vylepšování domovských obrazovek, stylů písma, ikon, log a dalších vizuálních prvků ve vašem mobilu. Aplikace je zdarma na platformě Google Play a je zcela bezpečná. Jako první si tedy stáhněte do mobilu tuto aplikaci.
Potřebujeme fotku Batmana
Pro použití režimu Batman potřebujeme to nejdůležitější – Batmana, tedy přesněji jeho obrázek či ikonu. Soubor musí být ve formátu PNG a průhledný. Pokud obrázek máte, pak otevřete aplikaci Nova Launcher a nastavte ji v menu svého telefonu jako výchozí.
Stáhněte si Nova Launcher
Podržte na dvě sekundy prst na ikonce WhatsAppu. Objeví se vám plovoucí nabídka, ve které vyberte možnost „Upravit“. Tam opět klikněte na logo aplikace, vyberte Aplikace a poté Fotografie. Najděte svůj vybraný stažený obrázek, určete jeho velikost a klikněte na „Hotovo“. Tím se ve WhatsApp aktivuje Batmaní režim. Máte hotovo. Pokud vás Batman omrzí, můžete ho odinstalovat jednoduše tak, že odinstalujete Nova Launcher. Všechny změny provedené ve WhatsAppu se tím zruší.
Kouzla s domovskou obrazovkou
Když už jsme u toho, řekněme si, jak vlastně aplikace pro přizpůsobení aplikace WhatsAppu funguje. Jak jsme již řekli, umí měnit vzhled domovské obrazovky vašeho mobilu. A tím nemyslíme jen nějaké tapety nebo obrázky, ale opravdu umí změnit vzhled tak, že bude třeba vypadat jako by patřil úplně jiné značce mobilu. Můžete si vzhled personalizovat tak, že bude naprosto odlišný od toho dodaného od výrobce.
Launchery jsou dobří pomocníci
Nejen Nova Launcher, ale drtivá většina launcherů se skládá ze tří hlavních prvků: obrazovky plochy, kde se používají ikony, widgety, spodní lišta, kde můžete klikat na ikony aplikací, které denně používáte, a seznam aplikací, kde jsou komplet všechny nainstalované aplikace. To všechno může Nova Launcher, nebo i jiné podobné programy, od základu měnit.
WhatsApp na vzestupu
WhatsApp se dostává v posledních letech stále více do popředí zájmu uživatelů a získává si popularitu. Firma WhatsApp přitom vznikla již v roce 2009 a stejnojmenná komunikační platforma byla od začátku jejich hlavním produktem. Za unikátní aplikací stáli bývalí zaměstnanci Yahoo! Jan Koum a Brian Acton. V roce 2014 od nich jejich produkt koupil gigant Facebook, který se dále podílel na jeho rozvoji.
Přišlo WhatsAppem
WhatsApp paradoxně těží z ústupu popularity Facebooku a také v podstatě úplného konce dalšího konkurenta Skypu. Messenger má sice stále více uživatelů než WhatsApp, ale jejich počet se stále snižuje, zatímco WhatsAppu přibývají. Je to dáno tím, že Messenger musíte mít propojený právě s účtem Facebooku. Pro používání WhatsAppu nepotřebujete nic; není potřeba být nikde registrován ani mít účet. WhatsApp je obecně považovaný za jednodušší a uživatelsky přívětivější. Pozici WhatsAppu u českého publika z marketingového hlediska vylepšil třeba i Andrej Babiš, který rád představoval názory voličů, které mu „přišly WhatsAppem“.
Jako problém se naopak ukázalo, že v provozních podmínkách WhatsAppu je klauzule, která povoluje sdílet určité údaje o uživatelích se společností Meta. V roce 2022, kdy začaly tyto nové podmínky platit, vzbudily u uživatelů velkou vlnu nevole a mnoho jich tehdy platformu opustilo.
I tak je ale dnes WhatsApp stále jednou z nejužívanějších komunikačních platforem a s příchodem umělé inteligence by mělo dojít k rozvoji dalších nových funkcionalit. Kdy to přesně bude, se zatím neví, takže nám pro začátek může udělat radost alespoň Batman jako zbrusu nová ikonka.
[seznam-ads id="63251"] [seznam-ads id="63250"] [seznam-ads id="64854"] [seznam-ads id="64868"]