Svět se zbláznil. V Japonsku už mají robotického kněze s umělou inteligencí
Umělá inteligence mění způsob, jakým komunikujeme se vším, od jídla po zdravotní péči, cestování a také náboženství, uvedl web BBC.
Odborníci tvrdí, že hlavní světoví vyznání diskutují o svém vztahu s umělou inteligencí a někteří začínají tuto technologii začleňovat do svého uctívání. Robotičtí kněží mohou recitovat modlitby, pronášet kázání a dokonce utěšovat ty, kteří zažívají duchovní krizi.
V Japonsku ve 400 let starém buddhistickém chrámu Kodaiji ustanovili do funkce kněze robota s názvem Mindar. Tvůrci však chtěli prostřednictvím moderní technologie povzbudit víru Japonců, uvedl web Cdr. Nejedná se ani o úplně prvního robokněze, protože svého kolegu najde například i v Číně, Indii či v sousedním Německu.
Určitá skupina lidí je přesvědčena, že by mohl takovýto robotický kněz v budoucnu dokonce nahradit plnohodnotného kněze. Věřící v Evropě jsou však více skeptičtí, protože podle nich není modlitba jen soubor vyřčených slov. Buddhismus však nevyžaduje žádnou komunikaci s Bohy, proto se zde dá o této alternativě uvažovat.
Ve Spojených státech amerických již například vznikla nová církev Way of the Future, která vychází z předpokladu, že Bůh je vševědoucí a protože roboti vybaveni umělou inteligencí a schopností strojového učení budou schopni teoreticky také obsáhnout všechny vědomosti světa, stanou se podle této rovnice prakticky uctívatelnými Bohy.
[seznam-ads id="63251"] [seznam-ads id="63250"] [seznam-ads id="64854"] [seznam-ads id="64868"]