Společnost Clone Robotics představila syntetickou ruku v18 se svalovými vlákny podobnými lidským a realistickým pohybem

Syntetická ruka v18 se svalovými vlákny podobnými lidským se pohybuje stejně jako její reálný protějšek, jak uvádí server Freethink.

Přijímá 24krát více signálu z internetových videodat lidských rukou, aniž by používala hmatovou kůži s vysokým rozlišením, čímž urychluje učení nových manipulačních dovedností. Tato verze antropomorfní robotické ruky s umělými svaly a vlastními chlopněmi je desetkrát silnější a její výroba je levnější než u konkurence. Lze ji přecvičit během několika minut s využitím předem natrénovaných reprezentací z internetových videí lidí. Jednoduše řečeno, jde o kopii lidské ruky v poměru 1:1, což je rozhodující součást pro vytvoření úspěšného humanoidního robota.

„Na spotřebitelský trh se dostaneme, až budeme připraveni vyrábět androidy s rychlým a přizpůsobivým mozkem ve velkém. K dnešnímu dni jsme z trhu obdrželi poptávku po milionech androidů. Celé tělo androida bude vyrobeno především z polymerů, které se snadno a levně formují a umožňují rychlý a levný výrobní proces,“ uvedla společnost Clone Robotics.

Zdroj: freethink.com, redakce