Špatně spíte a nejste v náladě? Možná za to může přehršel techniky. Jak se od ní oprostit?

Odesílání a přijímání zpráv pozdě v noci může ztížit usínání. A tato pozdní noční vyzvánění, zvonění a vibrace vás mohou probudit a zanechat ve vás pocit únavy a nesoustředěnosti. Nedostatek spánku nebo přerušovaný spánek může ovlivnit vše, od vaší nálady až po sportovní výkony.

Jistě, chcete zůstat ve spojení s přáteli, ale jak užiteční můžete být, když jste vyčerpaní? Dopřejte textovým zprávám, sociálním médiím, e-mailům, telefonátům odpočinek od doby, kdy jdete spát, až do zazvonění budíku, abyste si mohli odpočinout, píše web Kids health.

Jak si můžete ulehčit od neustálé dostupnosti k odpojení před spaním? Zde je několik tipů, kterými se můžete v noci řídit a které vám ráno pomohou zvýšit energii a soustředění.

  • Odhlaste se z aplikací pro zasílání zpráv, sociálních médií a e-mailů. Pingy uprostřed noci mohou přerušit váš spánek – i když nevstanete, abyste na ně odpověděli. A je více než pravděpodobné, že pokud vaši přátelé uvidí, že jste odhlášeni, odhlásí se také.
  • Když je čas jít spát, vypněte telefon (ani jej nenastavujte na vibrace). Bzučení může být stejně hlasité jako pípání nebo zvonění, zejména pozdě večer, kdy je všude jinde ticho.
  • Zvykněte si vypínat svá zařízení, zejména pokud jsou ve vašem pokoji. Vypněte veškerou elektroniku, jako jsou notebooky, tablety, televizory a herní konzole. Někdy pouhé odhlášení nestačí. Blikající světla a svítící obrazovky mohou ztížit usínání a udržení se v něm.
  • Odneste telefon a tablet z pokoje úplně pryč. Zkuste telefon nebo tablet nabíjet přes noc v oddělené místnosti. Když máte elektroniku v jiné místnosti, je méně pravděpodobné, že ji budete používat během spánku a po něm.
  • Zařiďte si dostatek spánku jako způsob, jak vypadat a cítit se dobře. Dostatek spánku je skvělý způsob, jak ráno vypadat a cítit se svěže a soustředěně.

Vypnout na noc technologie může být docela náročné. Dodržování večerky pro vaše zařízení vám však pomůže usnadnit si spánek a dopřát vašemu mozku potřebnou přestávku bez techniky.

Zdroj: kidshealth.org