Solární pergola na zahradu je vodotěsná, zvuk pohlcující a odolá sněhové zátěži

Italská společnost představila fotovoltaickou pergolu, kterou lze použít v domácích zahradách v kombinaci se skladováním energie. Taková instalace kombinuje výhody fotovoltaické instalace s domácím přístřeškem.

Léto v Česku bývá náročné. Během horkých období je obtížné trávit čas venku na plném slunečním světle. V důsledku toho se často rozhodujeme pro nákup a instalaci zahradních pergol. Italská společnost Giulio Barbieri uvedla na trh řešení, které by mělo oslovit ty, kteří rádi spojují příjemné s užitečným.

Fotovoltaická pergola je řešení, které umožňuje spojit pohodlný přístřešek na zahradě s fotovoltaickou instalací. Giulio Barbieri nabízí tři varianty pergoly s výkony 3,06 kW, 4,08 kW a 5,1 kW.

K instalaci je třeba použít slovinské moduly Bisol o výkonu 500 nebo 510 W. V případě zájmu o dodatečnou investici lze systém doplnit o jednu nebo dvě jednotky pro ukládání energie.

Fotovoltaická pergola pracuje s hybridním střídačem o výkonu 4 kW. Ten umožňuje připojení jedné nebo dvou lithium-železo-fosfátových jednotek pro ukládání energie, které jsou navrženy tak, aby vydržely 10 000 cyklů vybíjení a nabíjení. Po uplynutí této doby se očekává pokles jejich kapacity na přibližně 70 %. Společnost tvrdí, že to vede k nízkému riziku požárů a je to také šetrné k životnímu prostředí.

Dostupné varianty fotovoltaických pergol o výkonu 3,06 kW, 4,08 kW a 5,1 kW se skládají ze šesti, osmi, respektive deseti panelů. Rozměry pergol jsou 400 × 500 cm, 500 × 500 cm a 600 × 500 cm.

Společnost tvrdí, že její výrobek s názvem Eclettica Solar Power je vodotěsná, zvuk pohlcující a sněhové zátěži odolná pergola. Střecha je pokryta sendvičovými panely, takže se pergola nezahřívá.

Zdroj: