Školák vytvořil kryptoměnovou říši v hodnotě 92 milionu korun. Jak se mu to povedlo?

Dvanáctiletý chlapec vytvořil sbírku NFT v hodnotě v přepočtu přes 92 milionů korun poté, co se v pouhých pěti letech naučil programovat, píše web Lad bible.

Chlapec jménem Benyamin Ahmed z Pinneru v Anglii nashromáždil jmění prodejem pixelových obrázků velryb výměnou za kryptoměny, přestože ještě ani nebyl dost starý na to, aby si mohl otevřít vlastní bankovní účet.

Školák prodal své první NFT loni za v přepočtu 1400 korun, ale jejich hodnota brzy vystřelila vzhůru a některé z jeho obrázků se prodaly až za 467 000 korun. Celkem prodal 3 350 NFT, přičemž celková hodnota prodeje a dalšího prodeje obrázků dosáhla přibližně 92 milionů korun.

Zatímco většina těchto peněz jde jednotlivým prodejcům, Benyamin dostává provizi a licenční poplatky pokaždé, když některý z jeho NFT s názvem „Podivné velryby“ změní majitele, a zatím vydělal v kryptoměně v přepočtu asi 23 500 000 korun.

Říká, že poprvé se naučil programovat od svého otce, když mu bylo pouhých pět let.

„Spousta lidí teď zná můj příběh a dělá mi radost, když vidím, že se spousta lidí díky mně dozvídá o NFT. Chci i nadále seznamovat spoustu lidí s NFT,“ řekl Benyamin.

Benyaminův otec Imran uvedl, že svého syna k vytvoření sbírky NFT povzbuzoval jako způsob, jak se dozvědět více o digitálním umění a programování, ale že si nikdy nepředstavoval, že se z toho stane skutečné kryptoměnové impérium.

Zdroj: ladbible.com