První robot na přípravu čerstvých burgerů je na světě: RoboBurger

RoboBurger je první, plně autonomní (bez lidské obsluhy), robotický burger kuchař na světě. První prototyp můžete objevit v nákupním centru Newport Center v Jersey City, v New Yorku v USA. Tento automat dokáže ugrilovat hamburgery v kvalitě, jakou dostanete v restauraci.

Automat na burgry má v blízké budoucnosti namířeno kromě nákupních center i na letiště, do vysokých škol, kanceláří, firem a také na vojenské základny po celé zemi. 

Podle webu TecheBlog, je tento automat s umělou inteligencí kompletní samoobslužná kuchyně, navržená tak, aby zahrnovala všechny procesy, které byste očekávali v restauraci. RoboBurger měří něco přes 1 m2, má v sobě zabudovanou ledničku, automatický gril a také samočisticí systém. Celý automat je napájen z klasické elektrické zásuvky. Využívá proces přípravy v 5 krocích. Je to grilování masové placičky, opékání housky, dávkování vybraných přísad, sestavení celého burgeru a následně jeho dodání v horkém stavu. A to všechno za pouhých 6 minut.

Kolik vás to bude stát? Je to něco kolem 7 dolarů (v přepočtu 155 korun), což je docela rozumná cena vzhledem k tomu, že čerstvě grilovaný burger z restaurace stojí přibližně stejně.

„RoboBurger jsem začal vyrábět ve své garáži před 17 lety a nyní nastala ta pravá chvíle, uvést ho do života a zkusit, co na něj řeknou zákazníci. Tento automat dodá každému čerstvě grilované hamburgery a přitom je zcela bezpečný a bezkontaktní. Burger dostanete vždy horký a nikdy ne pouze předvařený a ohřívaný,“ řekl Audley Wilson, spoluzakladatel a generální ředitel RoboBurger.

Zdroj: techeblog.com