Obavy z jaderné apokalypsy. Raketa s lidskou DNA bude vypuštěna do vesmíru

Jedná se o první projekt svého druhu, se kterým přišla na veřejnost izraelská společnost WEXU. Ta má v plánu vyslat do vesmíru raketu se vzorky DNA zemské flóry a fauny, uvádí web Flipboard.

Obavy z jaderné apokalypsy se stále navyšují. Napětí ve společnosti, ale i mezi státy též razantně roste. Je to teprve pár dní, co vědci odhalili hodiny soudného dne pro rok 2023. Aktuálně ukazují 90 vteřin do půlnoci. Vloni byly hodiny nastaveny na 100 vteřin do půlnoci.

Nový čas – 90 sekund do půlnoci – je nejblíže tomu, co kdy hodiny ukazovaly. Vědci tím chtějí naznačit, že pokud nebudou podniknuty žádné kroky, brzy nastane konec lidstva.


Vypuštění časové kapsle na oběžnou dráhu

Raketa Ark vynese na oběžnou dráhu Země časovou kapsli.

Vědci doufají, že se jim podaří zachytit svět, jak ho známe dnes, s DNA potřebnou k případné obnově rostlin a živočichů našeho světa pomocí budoucí nebo mimozemské technologie. V časové kapsli bude umístěna optická mechanika, která má sloužit jako záloha pro většinu dat, která lidé vytvořili za miliony let našeho pobytu na Zemi včetně informací, co po sobě zanechali staří Egypťané.

Společnost doufá, že raketa nakonec zamíří k nějaké exoplanetě. Exoplanety jsou světy, které obíhají kolem hvězdy mimo naši sluneční soustavu. To pomůže ochránit kapsli před degradujícími vlivy radiace, pokud by Země podlehla jadernému spadu a nedala se opravit.

Projekt je propracován do nejmenších detailů. Pomocí radioteleskopů pak společnost vyšle signál do vesmíru, aby mimozemšťané věděli o její existenci. Zájemci si mohou za poplatek zaplatit nahrání DNA podle vlastního výběru na optickou jednotku. Je tedy pravděpodobné, že kapsle ponese DNA konkrétních lidí nebo třeba jejich mazlíčků.

Jak se k datům na disku dostanou mimozemské formy života nebo postapokalyptičtí lidé, zatím není jasné.

„Tato záloha umožní budoucím generacím (přeživším) i mimozemšťanům obnovit náš svět a jeho znalosti,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

Zdroj: redakce, Flipboard.com