Nové elektrické sandály pomáhají skladníkům rychleji se pohybovat ve skladu. Pohybují se třikrát rychleji

Společnost Shift Robotics se v roce 2022 snažila zrychlit chůzi lidí pomocí projektu Moonwalkers na Kickstarteru, který byl zaměřen na elektrické sandály, více jsme psali v tomto článku. Nyní uvádí na trh variantu určenou pro podniky s názvem Moonwalkers X.

Nová verze byla navržena speciálně pro komerční využití v interiérech distribučních, logistických a skladových zařízení, aby byla přínosem pro pracovníky, kteří mohou za den ujít 30 000 kroků. Bylo totiž zjištěno, že současný model již umožňuje pracovníkům pohybovat se třikrát rychleji než pouhou chůzí a zároveň potenciálně zdvojnásobuje produktivitu, píše portál NewAtlas.

„Vůbec mě nepřekvapí, když naši firemní klienti dosáhnou ještě lepších výsledků nasazením zařízení Moonwalkers X ve svých distribučních centrech, skladech, logistických zařízeních a maloobchodních provozovnách,“ řekl zakladatel a generální ředitel společnosti Shift Xunjie Zhang.

Nové robo-boty jsou však lehčí na nohu než původní Moonwalkers – každá bota se zbavila celých 0,45 kg. Velká část této úspory hmotnosti je nepochybně způsobena snížením počtu koleček z 10 na 6.

Společnost Shift Robotics uvádí, že přepracovaná celková konstrukce se přizpůsobí menším velikostem bot a nová kolečka jsou měkčí pro lepší tlumení nárazů. Moonwalkers X jsou prý také rychlejší, i když konkrétní údaje zatím nebyly zveřejněny.

Na základě poznatků od stávajících uživatelů bot Moonwalkers byl kompletně přepracován řídicí systém poháněný umělou inteligencí – pro lepší bezpečnost a ovladatelnost. Společnost slibuje citlivější akceleraci a brzdění a také „zdokonalenou detekci chůze, která eliminuje náhlé zastavení“.

„Naše přepracované hnací ústrojí, rám na bázi hořčíkové slitiny a nová kola tlumící nárazy – to vše dohromady nabízí nejplynulejší a nejefektivnější navigaci ve skladu,“ řekl Zhang.

Společnost očekává, že botky Moonwalkers X budou k dispozici před červencem tohoto roku, a vyčlenila omezené množství vozítek, která si mohou vyzvednout první zájemci. Podniky, které se chtějí dozvědět více, mohou navštívit stánek společnosti Shift na veletrhu CES 2024, kde jinde než v Las Vegas.

Zdroj: NewAtlas