Nákladní drony bez pilota. Amerického letectvo si zvolilo řešení. Drony MightyFly nakládají, vykládají a doručují náklad bez lidského zásahu
Startupová společnost MightyFly, která se zabývá výrobou nákladních dronů, byla vybrána jednotkou pro vývoj nových technologií amerického letectva pro další vývoj technologií souvisejících s jejím autonomním hybridním nákladním letounem eVTOL, píše portál InceptiveMind.
To, co zaujalo odborníky z amerického letectva na nákladním systému MightyFly, je jeho plně autonomní a automatizovaná funkce. Systém ALMS společnosti MightyFly umožňuje autonomnímu hybridnímu nákladnímu letounu eVTOL společnosti MightyFly autonomně nakládat, vykládat a doručovat náklad.
Nakládací mechanismus využívá pásový dopravník k automatickému sběru nákladu ze země a jeho uložení do nákladového prostoru. Po příletu do místa určení pro doručení zařízení bezpečně uloží balíky k vyzvednutí bez jakéhokoli lidského zásahu, čímž zjednoduší a urychlí proces manipulace s nákladem.
Toto řešení je vhodné pro širokou škálu průmyslových odvětví, včetně logistiky, dodavatelského řetězce, výroby, zdravotnictví, farmaceutického průmyslu, maloobchodu, automobilového průmyslu a ropného a plynárenského průmyslu. Je také výhodné pro národní a státní parky, humanitární organizace a organizace pro pomoc při katastrofách a obranné i neobranné vládní agentury.
Autonomní hybridní nákladní letoun eVTOL společnosti MightyFly má nosnost 100 45 kg, dolet 965 km a maximální rychlost 240 km/h. Jeho rozměry jsou 4 m x 5 metrů, takže zabírá celkovou plochu menší než dva kompaktní automobily – což znamená, že pozemní přestupní stanice potřebné na místě mohou být jednoduše dvě místa pro automobily na stávajícím parkovišti. Nákladní dron MightyFly je vybaven vnitřním nákladovým prostorem.
Společnost má ještě letos dokončit výrobu třetí generace letounu MF100 a v roce 2024 má v Michiganu veřejně debutovat se svým autonomním nákladním letounem provádějícím ukázky doručovacích letů s nákladem 100 kg.
Zdroj: InceptiveMind