Muž z Nizozemí si nechal aplikovat pod kůži 32 čipů. Platí přiložením ruky k terminálu
Nizozemský bezpečnostní technik Patrik Paumen si říká biohacker. Je mu 37 let a nechal si pod kůži aplikovat 32 čipů velikosti rýže, přičemž jedním z nich platí pouhým přiložením ruky k bezkontaktní čtečce.
„Reakce, které si všímám u pokladny, jsou k nezaplacení,“ sděluje Patrik svůj příběh webu BBC.com a vysvětluje, že instalace podkožního čipu způsobuje stejnou nepříjemnost jako štípnutí. Technologie, která spočívá v implantaci mikročipů do lidského těla, není už dlouho žádnou novinkou, ale Patrik je tak trochu extrémní případ. Průzkum z roku 2021 provedený na 4 000 Evropanech ukázal, že 51 % respondentů by zvážilo myšlenku instalace čipu pod kůži.
Podle webu Ansa je Patrik Paumen ale skutečný extrém. Mimo jiné si také nechal implantoval čip do svého těla, aby otevřel dveře. „Technologie se stále vyvíjí, takže stále sbírám další a další čipy. Nechtěl bych bez nich žít,“ říká a dodává, že nemá žádné obavy o bezpečnost ani soukromí. „Systémy obsahují stejný typ technologie, kterou lidé používají každý den. Od dálkového ovládání přes otevírání dveří až po bankovní karty nebo karty pro veřejnou dopravu,“ říká Paumen.
The microchip implants that let you pay with your hand https://t.co/E91XRYy9eq
— BBC News (World) (@BBCWorld) April 11, 2022
Implantované platební čipy jsou jen rozšířením nového způsobu internetového připojení a výměny dat, vysvětluje Theodora Lau, odbornice na finanční technologie, spoluautorka knihy Beyond Good: How Technology Is Leading A Business Driven Revoluce. Anglicko-polská společnost Walletmor, jedna z prvních, která tyto systémy zpřístupnila široké veřejnosti, vytvořila podkožní čipy pro lidské použití, které nedosahují ani jeden gram hmotnosti a jsou sotva větší než zrnko rýže.
Zdroj: BBC.com, ansa.it
[seznam-ads id="63251"] [seznam-ads id="63250"] [seznam-ads id="64854"] [seznam-ads id="64868"]