Muž si v garáži postavil dělostřelecký systém. Je to kopie amerického systému Phalanx CIWS
Na internetu se objevilo video, které ukazuje něco, co se podobá systému Phalanx CIWS, uloženého v garáži. Jedná se o dělostřelecký systém určený k ničení nepřátelských protilodních střel a letadel na velmi krátkou vzdálenost. Jak se však ukazuje, nejedná se o původní zbraň, ale pouze o její zmenšený model, jak píše web The Drive.
Garáže mohou být často místem, kde lze nalézt skutečné poklady – doslova i obrazně. Ne nadarmo jsou také garážové výprodeje iniciované ve Spojených státech stále populárnější. Při nich se můžete zbavit nepotřebných předmětů a starožitností, včetně těch, které v garážích leží již dlouhou dobu.
Model Phalanx CIWS, který je vidět na videu vyvinul jej Kogoro Kurata, generální ředitel japonské robotické společnosti Suidobashi Heavy Industry. Ten se snažil, aby se systém co nejvíce podobal svému originálu. Je však menší. Je vysoký asi 2,3 m, zatímco originál je vysoký 4,7 m. Namontován byl také ekvivalent minigunu M134, který vyrábí japonská společnost CAW (Craft Apple Works).
Skutečný 20mm systém Mk 15 Phalanx CIWS je jedním z nejpopulárnějších systémů CIWS používaných na světě. Byl vyvinut společností General Dynamics a nyní jej vyrábí firma Raytheon. Umožňuje lodím bojovat proti nepřátelským protilodním střelám, letadlům, malým rychlým hladinovým plavidlům, vrtulníkům a povrchovým minám, jak píše web Military History.
Hlavní roli zde hraje šestihlavňové dělo systému Gatling M61 Vulcan ráže 20 mm. Je kombinován se systémem řízení palby a radarem, který umožňuje automatické vyhledávání prostoru, zaměřování a sledování.
Rychlost palby systému Phalanx CIWS se odhaduje na 3000-4500 výstřelů za minutu. Kanón je chlazen mořskou vodou dodávanou speciálními lodními čerpadly. Systém spotřebuje něco přes 31 litrů mořské vody za minutu.
Systém Phalanx CIWS se dočkal několika vývojových verzí díky své účinnosti a vysoké autonomii, která je vhodná zejména pro méně vybavené lodě, např. bez integrovaných systémů řízení palby. Většina uživatelů, včetně Spojených států, používá verzi Block 1B. Vyniká větší spolehlivostí, lepší přesností a detekcí cílů.
Zdroj: redakce, thedrive.com, military-history.fandom.com