Muž si implantoval do ruky čip. Odemyká s ním auto a má v něm nahranou občanku

Mnoho lidí si před odchodem z domu denně kontroluje kabelku nebo kapsu, zda v ní nemají telefon, klíče a peněženku s osobními doklady. Člověk se už nemusí plácat po kapsách, aby se ujistil, že má všechno u sebe. Potřebuje jen implantáty do rukou.

Brandon Dalaly si do ruky implantoval dva snímatelné čipy, které slouží k ukládání kryptoměn a dat. Implantáty slouží také jako klíč k jeho domovu a jako přístup k jeho zdravotní kartě nebo dokladu totožnosti. Jeden z nich mu také odemkne Teslu Model 3. V rozhovoru pro web Teslarati se 39letý muž přiznal, že při prvním zákroku nechtěl anestezii a že jeho čip byl mnohem menší než při druhém.

„Ten první byl o něco menší, takže to nebylo tak intenzivní, jako když mi do ruky strčíte tuhle obří tyč. První z nich byl předem vložen do větší injekční stříkačky. Stiskli injekční stříkačku a vložili čip, stejně jako když čipujete psa,“ říká Dalaly. Tento další však již vyžadoval lokální anestetikum.

Klíče vždy s ním

Brandon je součástí beta skupiny asi 100 lidí, kteří testují čipy společnosti Vivokey. Implantáty jsou potaženy biokompatibilními látkami a brzy po implantaci se zapouzdří do tělesných tkání. Brandon vysvětlil, jak se možnosti čipů neustále vyvíjejí díky novým funkcím, které lze stáhnout.

„Společnost, která to sestavila, má doslova vlastní obchod s aplikacemi, kde si můžete pomocí těchto čipů bezdrátově nainstalovat aplikaci do těla. A shodou okolností byla jednou z aplikací karta Tesla,“ říká Brandon Dalaly. „Takže to byla první aplikace, kterou jsem si na něj nainstaloval, protože mám Teslu a teď ji používám jako klíč, když mi selže klíč Bluetooth nebo nemám kartu. Stačí použít ruku,“ dodává.

Cena takového implantátu se může lišit v závislosti na jeho verzi nebo funkčnosti, ale podle Brandona se vyplatí. Čip vyšel na 300 dolarů (v přepočtu cca 6 600 Kč) a implantace 100 dolarů (v přepočtu cca 2 200 Kč).

Zdroj: teslarati.com