Letectvo USA je připraveno odhalit svou novou tajnou vesmírnou zbraň
Americké letectvo má přísně tajnou vesmírnou zbraň a chystá se ji ukázat světu. Podle exkluzivní zprávy se služba již několik měsíců připravuje na odtajnění tajné zbraně, ale chce to správně načasovat. Aby se tak stalo, musí to nejprve podepsat vedení letectva a prezident Joe Biden. Klíčové podrobnosti o nepojmenovaném zbraňovém systému zatím nejsou známy, napsal server Popular Mechanics.
Americká armáda již disponuje několika základními protiraketovými zbraněmi. Například americké námořnictvo disponuje raketou SM-3, která byla původně určena k sestřelování přilétajících hlavic balistických raket. Hlavice balistických raket se krátce pohybují po stejné trase jako satelity na nízké oběžné dráze Země. To se ukázalo jako užitečné v roce 2008, kdy námořnictvo pomocí SM-3 zničilo USA-193, nefunkční špionážní družici amerického Národního průzkumného úřadu, která uvízla na rozpadající se oběžné dráze.
I ostatní americké služby mají své vlastní antikosmické zbraně. Pozemní protiraketový systém americké armády Ground-Based Interceptor zachycuje hlavice raket i v ve střední fázi dráhy letu a teoreticky má i schopnost bojovat proti satelitům. Mezitím mají americké vesmírné síly Counter Communication System rušičku na nákladním vozidle, která má zabránit nepřátelským silám v přístupu k vlastním komunikačním a navigačním satelitům.
Nikdo mimo americkou vládu neví, jak vesmírná zbraň letectva vypadá, ale údajně se nejedná o kinetický protisatelitní systém jako SM-3 nebo GBI. Jednou z možností je, že jde o pozemní laser určený k oslepení nepřátelských družic ve vesmíru.
Jednalo by se o obdobu stávající ruské protisatelitní zbraně Peresvet, což je laser oslepující družice namontovaný na těžkém nákladním automobilu. Rusko má také pozemní protisatelitní střelu Nudol a leteckou protisatelitní střelu Burevestnik.
Původně se zasvěcenci domnívali, že služba odtajní zbraň koncem srpna, ale zpráva uvádí, že letectvo nechtělo zbraň oznámit, když se zabývá současnou krizí v Afghánistánu.
Zdroj: popularmechanics.com