Je podvádění ve virtuálním digitálním světě nevěrou? Bacha na sexy avatary

V minulosti byla nevěra záležitostí tajných schůzek, lží o „služebních cestách“ nebo trapných výmluv na téma vůně parfému na košili. Již desítky let nabízí internet možnost zaplést se s někým jiným než s partnerem nebo partnerkou tím, že se připojíte online. I když se pletky přes internet mohou zdát nevinné, nevěra online je ve skutečnosti pořád nevěrou, tvrdí odborníci.

Pokud jste se s touto otázkou z nějakého důvodu potýkali a s někým jste se „scházeli“ přes internet nebo případně i hledali sexuální vyžití, určitě vám proběhla hlavou otázka, zda děláte dobře. Máte doma přece partnera nebo partnerku. Je váš online vztah z pohledu partnerského soužití akceptovatelný? Na tuto otázku hledá odpověď server Verywellmind.

Nevěra online je, podle odborníků, druh citové aféry, při níž zúčastněné osoby navazují sexuálně intimní vztah, aniž by se skutečně setkaly – což se nazývá kybernetický sex. Ve skutečnosti si nemusí ani vidět do tváře nebo slyšet hlas. Bez skutečného fyzického kontaktu se tedy intimita přes internet nemusí jevit jako skutečná vztahová záležitost.

Online románek se však velmi podobá fyzickému úletu, který může trvale poškodit vztah nebo dokonce celou rodinu. Může odvést pozornost nevěrného partnera od jeho skutečného partnera a dětí a připravit je o důležitý čas a pozornost. Může v nich vyvolat pocit, že jsou zanedbáváni.

Stejně jako tradiční aféry, i ty, které se odehrávají přes internet, nevyhnutelně zahrnují tajnosti a lži, které mohou zničit důvěru, jež je nezbytná pro udržení vztahu. I když podváděná osoba nikdy nezjistí, co se dělo za jejími zády, pouto důvěry je při nevěře manžela či partnera narušeno. Lidé, kteří mají nevěru, mají také tendenci se na své skutečné partnery zlobit, což může vést k dalšímu zraňování.

Jakmile dva lidé začnou provozovat kybernetický sex nebo vztah, mohou se snadno a rychle nechat unést. Někteří lidé se dokonce stanou na online vztazích závislými, což nepomáhá rodinné harmonii. Osobě závislé na online vztahu bude čas strávený před počítačem nebo obrazovkou pravděpodobně způsobovat, že jí bude zbývat méně času pro partnera či partnerku a děti. Dalším nebezpečím tohoto fenoménu je, že se sblížené osoby rozhodnou setkat se osobně. V tu chvíli se samozřejmě může online nevěra stát nevěrou fyzickou. A tady jdou všechny otazníky stranou.

Odborníci tvrdí, že online nevěra, stejně jako nevěra v reálném životě, je často známkou toho, že v reálném vztahu existují problémy. Proto ukončení online aféry nemusí vždy stačit k tomu, aby se incident neopakoval. Odborníci doporučují, že namísto hledání „štěstí“ na internetu“, je lépe promluvit si otevřeně se svým partnerem či partnerkou.

S přicházejícím trendem 3D světa, jako je například Metaverse společnosti Meta, se nevěrníkům může nabízet něco více než jen chatování. Sličně vzhlížející avatar muže či ženy, přítomný ve virtuálním baru, může totiž zaujmout mnohem intenzivněji než jen text, nebo fotografie. Co na tom, že avatar či avatarka neodpovídá reálné podobě majitele. Pokud se rozhodnete vstoupit do 3D prostoru, vezměte raději vaši reálnou partnerku či partnera s sebou.

Zdroj: verywellmind.com