Čečenský vůdce představuje Tesla Cybertruck vybavený ruským těžkým kulometem ráže 12,7 mm
Kadyrov, známý svými okázalými projevy na veřejnosti, tvrdil, že kybernetický vůz je osobním darem od Elona Muska, generálního ředitele společnosti Tesla. „Do tohoto auta jsem se doslova zamiloval. Elone, děkuji ti!“ Kadyrov napsal na Telegramu a dodal, že Musk je „největší génius naší doby“. Zároveň Muska pozval na návštěvu Čečenska jako svého „nejdražšího hosta“.
Tesla ani Muskovi mluvčí Kadyrovovo tvrzení o tomto daru nepotvrdili, což vyvolává otázky o pravosti prohlášení čečenského vůdce.
Kadyrovovo extravagantní vystoupení přichází v době pokračující kritiky tvrzení společnosti Tesla ohledně odolnosti kybernetického vozu, zejména jeho údajných „neprůstřelných“ schopností. Během představení Cybertrucku v roce 2019 Musk tvrdil, že vozidlo je „doslova neprůstřelné proti 9mm pistoli“. Následná hodnocení a testy však tato tvrzení zpochybnily.
Russia displays T-14 Armata tank featuring Nakidka radar-absorbent camouflage
byu/armyreco inWorldDefenseNews
Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, popsal elektrický pickup jako „obrněný transportér budoucnosti“. Při nedávném testu prototypu cybertrucku se na vozidlo střílelo ze samopalu Thompson ráže .45 ACP. Ačkoli má náboj větší ráže jiné vlastnosti než Muskem zmiňovaný 9mm Parabellum, vyvolal otázky ohledně celkové úrovně ochrany Cybertrucku. Kritici tvrdí, že údajná odolnost vozidla proti střelám nemusí splňovat vysoké bezpečnostní standardy, které se očekávají od profesionálních obrněných vozidel, zejména ve srovnání s vozidly, jako je americká prezidentská limuzína „The Beast“.
Kromě toho se objevily obavy ohledně důsledků odolnosti vozidla proti průstřelu pro bezpečnost. Studie z roku 2003 ukázala, že když kulka pronikne kovem, může s sebou nést kovové úlomky, což může zvýšit závažnost zranění. Tento problém podtrhuje rizika spoléhání se na to, že kybernetický vůz bude skutečně chránit v konfliktních zónách, uvádí armyrecognition.
Myšlenka dopravit na Ukrajinu elektrické vozidlo, jako je Tesla Cybertruck, vyvolává několik otázek ohledně jeho relevance v kontextu konfliktu. Na jedné straně nabízejí elektrická vozidla potenciální výhody, jako je snížení potřeby fosilních paliv, která mohou být na frontových liniích obtížně dostupná. Jejich tichý provoz by také mohl být strategickým přínosem pro diskrétní mise.
Velkou výzvu však představuje závislost na nabíjecí infrastruktuře, která ve válečných oblastech často neexistuje nebo je poškozená. Kromě toho mohou být pokročilá elektronika a baterie těchto vozidel náchylné k poškození výbuchy nebo elektromagnetickým rušením. Ačkoli se tedy tato myšlenka může zdát inovativní, vyžaduje důkladné posouzení logistiky a podmínek na místě.
zdroj: armyrecognition