Brýle, přes které můžete vidět neexistující věci. Jak fungují?

Toto zařízení umožňuje vidět virtuální objekty, které v realitě neexistují, píše web CNET.

Společnost Magic Leap v roce 2018 slibovala mnoho, ale její hardware nebyl ve finále o moc víc než vývojová sada pro nápady takzvané rozšířené reality (AR), které ještě nebyly připraveny pro hlavní proud.

Rozšířená realita (AR) je vylepšená verze skutečného fyzického světa, které je dosaženo pomocí digitálních vizuálních prvků, zvuku nebo jiných smyslových podnětů dodaných prostřednictvím technologie. Jedná se o rostoucí trend mezi společnostmi zabývajícími se mobilní výpočetní technikou a zejména podnikovými aplikacemi.

Od té doby se vize společnosti Magic Leap změnila. Nová generální ředitelka Peggy Johnsonová, která dříve působila jako viceprezidentka pro rozvoj podnikání ve společnosti Microsoft a předtím jako výkonná ředitelka ve společnosti Qualcomm, změnila společnost na společnost zaměřenou na podnikání. Spolu s tímto obratem se konečně objevil i produktMagic Leap 2, který dorazí do konce letošního roku.

Zorné pole Magic Leap 2 je velké a zobrazuje hodně holografických objektů přede nositelem ve vyšší a širší oblasti, která není po stranách tak odříznutá. Nejpozoruhodnější je však funkce, ztlumení okolního světa a stát se tak zatmavenými slunečními brýlemi, na kterých se může zobrazovat rozšířená realita.

Více se dozvíme, až se hardware objeví koncem tohoto roku, ale nápady, jako je režim náhlavní soupravy pro ztlumení reality, se zdají být počátkem posunu v designu brýlí pro rozšířenou realitu. Bude následovat software a úspěch v podnikové sféře?

Zdroj: cnet.com