Tesco začalo prodávat Lego s tak velkou slevou, že hračkárny nechápou
Lego patří mezi nejoblíbenější hračky již pěknou řádku let. Vyhrají si s ním menší i větší děti a baví také mnohé dospělé. Jeho pořizování se může prodražit, a tak většinu milovníků této stavebnice potěší slevové akce. Jednu z nich nyní můžete využít v supermarketech Tesco.
Speciální slevová akce na některé druhy stavebnice Lego platí v Tescu již od 12. března. Využít ji ale můžete až do 25. března, stále tedy máte šanci pořídit si svůj set za zvýhodněnou cenu.
Nabídka tentokrát potěší primárně chlapce, případně dívky, které mají rády auta. Ve slevě jsou totiž stavebnice z řady Speed a City. V obou případech jde především o rychlé vozy různých druhů.

Lego si koupíte s věrnostní kartou
Kupříkladu set Závodní vozy F1 Williams Racing a Haas F1 vás nyní bude stát o 23 procent méně než obvykle. Běžná cena je 459 korun, vy ale můžete nakoupit za 349 korun.
Podmínkou pro to, abyste za tyto akční ceny mohli nakoupit, je být držitelem věrnostní karty Tesco Clubcard. Není to nijak složité, před nákupem se zkrátka zastavte na informacích a o kartu požádejte. Po vyplnění základních údajů ji od obsluhy dostanete a můžete ji okamžitě použít. Hodit se vám bude i příště, téměř vždy jsou s ní totiž spojené zajímavé slevy a další benefity.
S Legem si hrají vaše děti, hráli jste si s ním nejspíš také vy sami a je dokonce možné, že na dlouhé hodiny bavila také vaše rodiče nebo prarodiče. Víte, jak vlastně tato světoznámá hračka vznikla?
Lego baví již generace dětí
Historie této značky se začala psát již 10. srpna v roce 1932. Tehdy si dánský podnikatel Ole Kirk Christiansen otevřel firmu, nabízející zpočátku poměrně široké spektrum výrobků z březového dřeva. Šlo například o žebříky, žehlicí prkna, ale také dřevěné hračky. Ty v roce 1934 začal označovat logem Lego. Dnes již notoricky známý název pochází z dánských slov „leg gotd“, což znamená „hraj si dobře“.
Firmě se skvěle dařilo. Její majitel si tak mohl dovolit inovovat a v roce 1947 pořídil do své továrny vstřikovací lis na jednolitý plast. Následoval vývoj nových druhů umělohmotných hraček a již v roce 1949 jich dokázali vyrobit 200 různých druhů. Nevypadaly jako dnešní kostky Lego, ale šlo o jejich předchůdce. Za nějakou dobu podnik přestal vyrábět původní dřevěné hračky a soustředil se výhradně na ty umělohmotné.
V roce 1949 byla vyrobena vůbec první kostka Lego, které známe dnes. V tu dobu již podnikání převzal zakladatelův syn Gotfred, kterému se podařilo vyladit kostičky tak, aby do sebe zapadaly a pevně držely. Tuto technologii si nechal dokonce patentovat. Firma poté začala nabízet různé sady tak, aby se daly mezi sebou vzájemně kombinovat.

Na figurky si Lego muselo počkat roky
V roce 1978 byly vyrobeny první Lego figurky s typickými žlutými obličeji a pohyblivými končetinami. Nejprve jich existovalo dvacet druhů a jednalo se o zástupce základních profesí, jako například hasič, policista nebo zdravotní sestra. Dlouhou dobu měly také všechny identické obličeje s jednoduchým úsměvem a tečkami místo očí.
O jedenáct let později byla ale uvedena do prodeje herní sada s piráty. Ta přinesla nejen škálu různých grimas, ale také například vlasy nebo vousy. Postavičky s jinou barvou pleti než klasická žlutá se začaly vyrábět teprve v roce 2004. Prvním modelem byla figurka čarodějnického učně Harryho Pottera s tělovou barvou kůže.
I přes to, že dnes se vyrábí opravdu velké množství Lego kostek různých barev, tvarů a funkcí, stále jsou všechny plně kompatibilní. A to i s těmi úplně prvními z roku 1947. Technologie výroby byla zkrátka již tenkrát natolik dobře vyladěná, že ji od té doby nebylo třeba měnit.