WhatsApp má obrovský problém. Hackeři ho mohou napadnout, když uživatel spí. Dá se tomu předejít

Společnost CYBER-EXPERTS vydala důležité varování pro všechny uživatele aplikace WhatsApp. Chytrý a jednoduchý hackerský trik by mohl podvodníkům umožnit úplný přístup k vaší aplikaci WhatsApp.

Umožnilo by jim to odesílat a přijímat zprávy, jako by byli vámi – a potenciálně podvést vaše přátele a rodinu. A to vše závisí na tom, zda spíte.

Na tento trik poprvé upozornil bezpečnostní výzkumník Zuk Avraham ze společnosti zecOps.

Odborníci na kybernetickou bezpečnost ze společnosti Malwarebytes Labs mezitím vydali vlastní varování.

„Převzetí účtů WhatsApp je jednoduché a geniální,“ vysvětlil Zuk. „Funguje to takto. Spíte a hacker se pokusí přihlásit k vašemu účtu prostřednictvím aplikace WhatsApp. Dostanete textovou zprávu s texte Nesdílet. Ikdyž zprávu nesdílíte, přesto vás hacker napadne.“

Zní to hrozivě a nemožně, ale podle odborníků je to nejen možné, ale i poměrně jednoduché. K napadení účtu hackeři využívají dvou metod, které nebudeme podrobně popisovat – i když níže prozradíme, jak zůstat v bezpečí.

Jakmile hacker získá přístup k vašemu účtu, může nastavit dvoufaktorový ověřovací kód PIN, aby vám zabránil získat účet zpět.

„Jakmile je účet jednou napaden, může jej útočník použít ke zneužití kontaktů uživatele, šíření malwaru nebo držení účtu jako rukojmí, dokud majitel nezaplatí, aby jej získal zpět,“ varuje Malwarebytes Labs.


Jak tomuto útoku zabránit

Jedním z jednoduchých řešení je ujistit se, že na svém telefonním účtu používáte nejlepší ochranu hlasové pošty – a ne jen výchozí možnosti.

Útoku však můžete zabránit také jednoduchým nastavením dvoufaktorového ověřování ve službě WhatsApp. To lze provést velmi snadno a zabrání to převzetí aplikace WhatsApp.

Chcete-li jej nastavit, spusťte aplikaci WhatsApp a poté přejděte do Nastavení > Účet > Dvoufázové ověření. Poté ho můžete zapnout a nastavit si osobní kód PIN pro aplikaci.

Zdroj: redakce, malwarebytes.com