Vodní skútr se spojil s ponorkou. Vzniklo tak částečně ponorné plavidlo Jet Shark

Jet Shark je částečně ponorné plavidlo inspirované delfínem, měří 6 metrů na délku a pohodlně pojme čtyři dospělé osoby, jak uvádí server New Atlas.

Lidé nastupují dovnitř dveřmi s křídly na obou stranách. Vodotěsná kabina je plně klimatizovaná a doplněná panoramatickými okny, která umožňují výhled na hladinu i pod vodu. Uvnitř najdete dva dotykové displeje, které umožňují převzít řízení od kteréhokoli z cestujících vpředu.

Pohon zajišťuje motor Kodiak Marine V8 o objemu 6,2 l a výkonu 420 koní, který vodnímu skútru umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 72 km/h a ponořit se do hloubky 1,5 metru. Při druhém jmenovaném úkonu jeho motor bezpečně nasává vzduch přes ploutev se „šnorchlem“, aby nedošlo k jeho poškození.

„Chceme nabídnout všechny vzrušující zážitky, které přináší velmi svižný model Seabreachers, ale v pohodlnějším, praktičtějším a spolehlivějším plavidle. Stále však pro mě bylo velmi důležité, abychom vytvořili velmi elegantní, moderní design karoserie, který nebude připomínat podvodní minivan,“ řekl Rob Innes, zakladatel a spoluvynálezce Seabreacheru.

Zdroj: newatlas.com, redakce