Tuto nabíječku už nepoužívejte. ČOI varuje před smrtelným úrazem

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodávat nabíječku NATEC, u které hrozí úraz elektrickým proudem, uvádí na svém webu ČOI.

ČOI objevila na našem trhu USB nabíječku, která může být pro uživatele smrtelně nebezpečná. Nabíječka typu NATEC 2,1A 2x USB se v našich obchodech běžně prodávala.

Nabíječka je nedostatečně izolovaná a při používání může dojít k úrazu elektrickým proudem.

Nabíječka NATEC 2,1A 2x USB se prodávala v plastovém lůžku a papírovém obalu. Výrobek byl označen štítkem Natec, model: NUC-0995, stanovené označení CE, Input: AC 110-240V, 50/60Hz, 0,3A, Output: DC 5V – 2,1A, Impakt S.A., ul. Stanislawa Lema 16, 62-050, Mosina, Poland, Made in P.R.C. Piktogramy: vnitřní použití, konstrukce třídy ochrany II, ekologická likvidace, RoHS. Na obalu je uvedeno: NATEC Retiro Universal 2xUSB Charger, EAN 5901969408300. Součástí balení je vícejazyčný návod k použití, včetně české verze.


Česká obchodní inspekce zjistila, že používáním této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem, případně až smrti uživatele, při dotyku USB konektoru na těle výrobku.

V důsledku průrazu nekvalitní izolace mezi primární a sekundární částí výrobku může být uživatel vystaven nebezpečnému síťovému napětí 230V.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání této nabíječky na náš trh a stažení z prodeje.

Zdroj: redakce, ČOI