Testování Bingu s umělou inteligencí má pozitivní odezvu. Microsoft plánuje zahrnout nové funkce

Společnost Microsoft uvedla, že zaznamenala fenomenální odezvu na nově spuštěný Bing a prohlížeč Edge s umělou inteligencí, píše server The Indian EXPRESS.

Vyhledávač Bing a prohlížeč Edge od společnosti Microsoft s umělou inteligencí vyvolává díky svému snadnému používání a komplexním odpovědím vlny po celém světě. Americký technologický gigant představil svou nejnovější nabídku 8. února s tvrzením, že nově definuje vyhledávání informací na internetu.

Nyní, týden po uvedení na trh, Microsoft zveřejnil své postřehy o dosavadním způsobu používání vyhledávače a prohlížeče. Společnost ujistila, že vyhledávač Bing a prohlížeč Edge s integrovaným chatem byly navrženy tak, aby poskytovaly lepší výsledky vyhledávání a „úplnější“ odpovědi na otázky uživatelů a možnost generovat obsah, který podnítí kreativitu.

Nový Bing i prohlížeč Edge byly zpřístupněny v omezeném náhledu a Microsoft je testuje s vybraným souborem lidí ze 169 zemí, aby získal zpětnou vazbu a produkt vylepšil. Zde se podívejte na postřehy, které uvádí společnost Microsoft.

Zvýšená angažovanost

Společnost uvedla, že díky novinkám, jako je okamžitý souhrn odpovědí, nový chat a nástroje pro tvorbu obsahu, zaznamenala fenomenální nárůst zapojení uživatelů. Podle Microsoftu byla zpětná vazba na odpovědi generované novým Bingem většinou pozitivní – 71 % uživatelů odpovědi poháněné umělou inteligencí ocenilo. Společnost také uvedla, že i funkce chatu zaznamenala úspěšné zapojení, kdy uživatelé během relace pokládali více otázek a hledali nové informace.

Použití chatu i v jiných oblastech

Společnost uvedla, že oblasti, kde vidí nové možnosti využití chatu, je jeho používání pro společenskou zábavu a obecné objevování světa.

Bylo zjištěno, že pokud jde o dlouhé chatové relace s 15 a více otázkami, služba Bing se často opakuje nebo poskytuje odpovědi, které nejsou užitečné.

Opravy chyb

Dříve někteří uživatelé hlásili technické problémy nového Bingu, které vedly k pomalému načítání, nesprávnému formátování a nefunkčním odkazům. Společnost uvedla, že většina těchto problémů byla vyřešena v denních verzích a další takové problémy budou řešeny v rozsáhlejších verzích každý týden.

Připravované nové funkce

Někteří uživatelé požadovali v novém Bingu nové funkce, jako je rezervace letenek nebo odesílání e-mailů, a možnost sdílet zajímavá vyhledávání a odpovědi. Společnost Microsoft uvedla, že si váží kreativních nápadů a pracuje na jejich začlenění do budoucích verzí.

Zdroj: indianexpress.com, redakce, Microsoft