Sídlo Putina nově hlídají systémy protivzdušné obrany. Jsou nainstalovány na střechách v Moskvě

Deset kilometrů od sídla ruského prezidenta Vladimira Putina v Moskvě byl instalován systém protivzdušné obrany, uvádí web Yahoo.

Autor videa uvádí, že bylo natočeno 6. ledna poblíž vesnice Zarechye v moskevské městské části Odincovo. Rezidence Vladimira Putina v Novo-Ogarjovu se nachází 10 kilometrů od místa rozmístění protivzdušné obrany.

Podle autora videa objevil zařízení díky hlasitému zvuku. Podle předběžných informací se jedná o protiletadlový raketový systém Pancir-S1.


19. ledna večer se na internetu začaly objevovat fotografie a videa se systémy protivzdušné obrany na střechách budov a objektů v Moskvě. Spolu s instalací poblíž Putinovy rezidence je známo nejméně pět míst se systémy protivzdušné obrany.

Objevilo se několik videí a fotografií, na nichž jsou systémy Pancir-S1 instalovány na střechách několika budov v ruském hlavním městě. Ruské kanály na Telegramu a západní analytici OSINT sdíleli fotografie budovy ruského ministerstva obrany na Frunzenském nábřeží, kde byl systém Pancir-S1 údajně nainstalován také.

Kromě toho se na internetu objevily fotografie protiletadlových raketových systémů S-400 instalovaných v blízkosti národního parku Losiny Ostrov a na polích moskevské zemědělské akademie Timirjazev.

Zdroj: Yahoo