Sen se stal skutečností. Společnost LG vyrobila a instalovala průhledný OLED displej

Průhledné displeje OLED se staly skutečností. Vypadají jako ze sci-fi filmu, jsou poutavé a nesmírně praktické. Letos se společnosti LG Display podařilo proměnit prototypy ve skutečné výrobky, jak píše web Tom’s Guide.

Přes průhledný displej se můžete dívat jako přes sklo. V případě potřeby se však na něm mohou objevit různé obrázky. Panely pak ztratí svou průhlednost, takže mohou úspěšně plnit jednu z několika funkcí. Které to jsou? Například informační, ale také výstavní, zábavní nebo reklamní.

Průhledné OLED displeje od LG se stávají realitou

V posledních několika letech společnost LG Display již několikrát představila prototypy svých průhledných displejů OLED. Letos se však stávají skutečnými produkty. Jak se na takovou fenomenální technologii sluší, první komerční projekt je působivý. V turistickém centru letiště Inčchon v Jižní Koreji byla postavena „multimediální fasáda“ z 18 průhledných panelů. Instalace nese název Čtyři roční období.

Pro doplnění byl na sloupy a stěny namontován tucet dalších displejů tohoto typu. Zobrazují uvítací zprávy, předpověď počasí nebo různé kulturní informace.

Použití průhledných obrazovek

Průhledné displeje OLED odemykají zcela nové formy umění a poskytují informace a multimediální obsah, aniž by bránily ve výhledu návštěvníkům, uvádí se na blogu společnosti LG Display. V příspěvku je také citován zástupce letiště: „Průhledné displeje představují technologicky nejvyspělejší způsob, jak poskytovat informace na fasádách a účinně upoutat pozornost.“

To vypadá zajímavě, ale zdaleka to není jediné možné využití. Společnost LG experimentovala již dříve a navrhovala například umístit takové panely na okna vozidel ve veřejné dopravě. Tímto způsobem bylo možné zobrazovat aktuální jízdné, jízdní řády, ale také předpověď počasí a oznámení, aniž by to bránilo výhledu.

Zdroj: redakce, tomsguide.com