Rus si sám doma implantoval do mozku čip, kterým chtěl ovládat svoje sny. K operaci použil vrtačku ze železářství

Rus si doma a bez lékařské kvalifikace sám operoval čip, kterým doufá, že bude jednou moct ovládat své sny. Zákrok trval 10 hodin a ztratil při něm hodně krve, jak tvrdí web Ladbible.

Přestože se muž jménem Raduga rozhodl operovat svůj vlastní mozek, uvedl, že nemá žádnou neurochirurgickou kvalifikaci a že si části kůže přidržoval kancelářskými sponkami, zatímco na lebce pracoval s vrtačkou, kterou koupil v železářství, aby mohl implantovat elektrodu.

“Během prvních 30 minut jsem byl mnohokrát připraven to vzdát, protože jsem především ztratil hodně krve – přibližně litr krve. A bál jsem se, že prostě ztratím vědomí.” řekl k zákroku.

Možná si teď říkáte, proč by někdo podstupoval tak hrůzný zákrok – muž však uvedl, že si rád zahrál na pokusného králíka, protože věří, že by se tento postup mohl jednoho dne ukázat jako velmi užitečný a umožnit lidem vstupovat do lucidních snů podle libosti.

Muž tvrdí, že je rád že přežil a prý byl připraven zemřít.

Pět týdnů po implantaci čipu jej muž vyjmul, ale existují obavy, že by mu již mohlo hrozit dlouhodobé poškození v důsledku provedení zákroku. Rozhodně to nezkoušejte!

Zdroj: redakce, Twitter, Ladbible