Pneumatiky na ruských bojových vozidlech jeví značné známky poškození, ukázala fotografie vojenského Kamazu

Zdá se, že Rusko se potýká s vážným problémem, který ohrožuje jak efektivitu jeho vojenských operací, tak bezpečnost vojáků. Problém je nedostatečná údržba a výměna pneumatik na nákladních vojenských vozidlech.

Důkazy na sociálních sítích

Nedávno byla zveřejněna fotografie vojenského Kamazu s opotřebovanými pneumatikami, což spustilo debatu o stavu pneumatik v ruském vojenském vozovém parku.

Opotřebované pneumatiky na vozidlech neohrožují pouze životy posádky a přepravovaných vojáků. Tento stav také zvyšuje riziko poškození přepravovaného zboží, například munice, které hrozí výbuch. Je alarmující, že některé pneumatiky jsou používány až do bodu, kdy jsou naprosto nepoužitelné.

Strategické důsledky

Problém opotřebovaných pneumatik je zvláště akutní ve válce, kde se vozidla stávají snadným cílem pro síly protivníka. Blátivé podmínky mohou přeměnit ruské nákladní vozy na snadné terče pro rakety a drony, které Ukrajina používá.

Přestože se problém s pneumatikami může zdát jako relativně malý, jeho důsledky mohou být fatální, pokud by vůz převážel munici.

Zdroj: Twitter (X); DefenseRomania