Od prvního televizoru po umělecké dílo. Společnost LG přidala zajímavou funkci

Zdá se, že pokud jde o televizory, viděli jsme už všechno a jediné, co se v nabídkách jednotlivých výrobců liší, je velikost obrazovky. Společnost LG však opět ukazuje, že vývoj technologií nebere konce a představuje nejnovější OLED G1 Gallery, informuje web Tom’s Guide.

Od chvíle, kdy skotský vynálezce John Logie Baird představil první televizor, uplynulo téměř 100 let. Přestože po mnoho desetiletí byly televizory považovány za „zbytečný luxus“, dnes je má více než 95 % českých domácností. Vedle pračky a mobilního telefonu je to tedy vynález, který se stal nejznámější součástí našeho každodenního života.

S rozvojem technologií jsou televizory barevnější, větší a tenčí. A zdá se, že budou jen růst, protože co se dá ještě vylepšit? Společnost LG, jejíž kořeny sahají až do 50. let minulého století, mezitím dokazuje, že neexistuje zařízení, které by se nedalo vylepšit.

Technologie LG OLED. Co jsou to samosvítící pixely?

Ne každý ví, že to, co vidíme na obrazovce televizorů LED, ve skutečnosti vyžaduje podsvícení. Světlo prochází dalšími vrstvami obrazovky a osvětluje obraz. Ačkoli je obraz televizorů LED díky dnešní technologii velmi dobrý, stále nemůže konkurovat OLED.

Technologie OLED, tzv. samosvítících pixelů, především odstraňuje efekt svícení a rozmazávání, který můžeme pozorovat u televizorů LED. Světelné pixely dokáží s dokonalou přesností zobrazit i tu nejmenší hvězdu na nejtemnější obloze. Zajímavé je, že díky panelu OLED evo vyvinuté společností LG poskytují obrazovky použité v nejnovějších televizorech LG dokonalou černou a široké barevné spektrum. Byly dokonce certifikovány mezinárodní organizací Intertek pro 100% věrnost barev.

Televizory LG s umělou inteligencí

Moderní panel není všechno. Společnost LG vybavila své nejnovější televizory inteligentním procesorem s poněkud komplikovaným názvem α9 (Alpha) čtvrté generace. Procesor α9 zajišťuje vyšší kvalitu zpracování obrazu a zvuku a je také zodpovědný za práci algoritmů hlubokého učení, díky nimž je televizor schopen škálovat obraz na vyšší rozlišení. Bez ohledu na kvalitu původního materiálu tak diváci vždy získají nejlepší možný obraz.

Procesor je také vybaven technologií AI Picture Pro, která rozpoznává obličeje a siluety osob na obrazovce a dokonce rozlišuje popředí od pozadí. To vše proto, aby se obraz každého objektu zpracoval nezávisle a snímek působil prostorověji.

Nové televizory LG také dokáží rozpoznat žánr filmu nebo seriálu (či hry) a přizpůsobit nastavení obrazu a intenzitu světla zobrazovaným scénám a dokonce i okolním podmínkám (např. úrovni osvětlení v obývacím pokoji). To vše se samozřejmě děje automaticky a divák ani nemusí sahat po dálkovém ovladači.

LG OLED Gallery – Televizor a domácí galerie v jednom

Jedním z nejzajímavějších produktů v nabídce společnosti LG je ultratenký televizor OLED G1 Gallery. Galerie má všechny inovace, které jsme zmínili výše a také speciální držák na stěnu, který je pro tento model speciálně přizpůsoben. Televizor je díky němu téměř v jedné rovině se stěnou a kabely lze snadno skrýt, takže místnost vypadá čistě a uklizeně a televizor vypadá jako obraz, když je zapnutý režim Galerie.

Režim Galerie promění televizor v multimediální galerii obrazů nebo fotografií jediným hlasovým příkazem. Můžete si vybrat obraz nebo několik obrazů dostupných v knihovně LG nebo můžete použít svou osobní sbírku a OLED Gallery se promění v umělecké dílo nebo fotografii malebné krajiny.

Jedná se o vynikající nabídku pro ty, kterým vadí velký černý obdélník na zdi. Místo smutné obrazovky si nyní můžete vychutnat skutečné okno do světa, ve kterém lze libovolně měnit pohled. Nový stojan Gallery Stand navíc umožňuje přenést multimediální výstavu kamkoli do domu. Je to zajímavá alternativa k odpovídajícímu nástěnnému držáku zasunutému do televizoru, který se dodává se zařízením.

Zdroj: tomsguide.com