Nový způsob výroby 3D tištěných domů na 100% biologické bázi. BioHome 3D je vyroben z dřevěných vláken a pryskyřice

Vědci z University v Maine v USA objevili nový způsob výroby 3D tištěných domů na 100% biologické bázi, píše web CNET. BioHome 3D je zcela recyklovatelný.

Vědci z University v Maine objevili nový způsob výroby 3D tištěných domů na 100% biologické bázi. BioHome 3D je vyroben z dřevěných vláken a pryskyřice, zatím vytvořili prototyp. Vrstvu po vrstvě byl vytištěn pomocí průmyslové polymerové 3D tiskárny, kde díky preciznosti tiskového procesu nevznikal žádný stavební odpad. Dům o rozloze 50 m² je umístěn kousek od univerzity. Plně recyklovatelný dům vytištěný včetně podlah, stěn a střechy je vysoce izolovaný 100% dřevěnou izolací. Je vybaven tepelnými senzory, které testují, jak BioHome 3D funguje v chladném podnebí.

Jak mohou domy vytištěné na 3D tiskárně zachránit planetu a pomoci lidem

Použití recyklovatelných materiálů místo klasických stavebních materiálů představuje obrovskou výzvu ve jménu udržitelnosti životního prostředí. Tento postup může zabránit ukládání obrovského množství odpadu na skládky, z nichž se velká část spaluje, znečišťuje ovzduší a otepluje planetu.

Recyklace odpadu na stavbu domů budoucnosti je mnohem lepší variantou než jeho pálení.

Tyto domy mohou také pomoci lidem. Výroba 3D tištěných domů ve velkém měřítku má potenciál rychle a efektivně poskytnout přístřeší milionům lidí, píše web The Cool Down.

Zdroje: píše CNET, The Cool Down, Designboom, The University of Maine