Muzeum vědy v Londýně odhalilo záhady Stephena Hawkinga včetně tajuplné tabule

Poprvé od jeho smrti v roce 2018 budou mít fanoušci slavného kosmologa možnost nahlédnout zblízka do nitra jeho mysli, načmárané na jeho tabuli. Cambridgeský kosmolog zemřel ve věku 76 let a zanechal po sobě tabuli pokrytou čmáranicemi, rovnicemi a kreslenými obrázky, nad kterými si mnozí odborníci drbou hlavu, uvedl web Express.

Tyto texty vznikly na konferenci, kterou uspořádal v roce 1980. Tabule byla nyní vystavena ve Vědeckém muzeu v Londýně, protože organizátoři doufají, že se jim podaří rozluštit záhadu, která se skrývá za některými částmi obsahu, jež po sobě génius zanechal.

Juan-Andres Leon, kurátor kanceláře Stephena Hawkinga, doufá, že se někdo z přeživších účastníků konference o superprostoru a supergravitaci, která se konala před více než 40 lety, zastaví a pomůže vysvětlit, co tyto náčrtky znamenají.

Vedle záhadné tabule jsou v muzeu vystaveny i další předměty zesnulého vědce. Patří mezi ně vzácná kopie Hawkingovy doktorské práce z roku 1966, jeho invalidní vozík a dokonce i oficiální sázka, že informace pohlcené černou dírou jsou navždy ztraceny. Kancelář poskytuje spoustu materiálu a myslím, že lidé věděli, že je to víc než jen soubor jejích částí, že skutečně odráží to, čím byl Stephen Hawking jedinečný.

Vystavený obsah tvoří jen zlomek z více než 700 předmětů pana Hawkinga, které Muzeum vědy získalo.

Stephen Hawking byl známý svou teorií explodujících černých děr, která čerpala jak z teorie relativity, tak z kvantové mechaniky.

Zdroj: express.co.uk