Muž koupil plachetnici za půl milionu korun a proměnil ji v plovoucí domov na solární pohon

Námořník Daniel si vybral plachetnici Beneteau Idylle z roku 1984. Možná se nejedná o nejluxusnější obytný prostor, ale tato plachetnice mu nabízí možnost maximalizovat množství času, který může strávit průzkumem, jak píše server The Sun.

Přestože Daniel žije převážně na vodě, může díky systému solárních panelů o výkonu 1000 wattů používat svůj notebook, chytrý telefon, tablet a další zařízení. K dalším nezbytnostem, které denně používá, patří výrobník čerstvé vody a gril na dřevo, na kterém si venku vaří. Co se týče jídla, pěstuje a klíčí si vlastní zeleninu, zatímco bílkoviny získává z pravidelných harpunových lovů ve volném moři.

„Ačkoli se na své lodi plaví sám, říká, že životní styl na palubě je mnohem zábavnější, když cestuje s parťákem, a polovinu času také přijímá posádku. A díky tomu, že má nízké výdaje, je schopen vydělávat na dokumentování svých dobrodružství na YouTube a Patreonu v rámci svého projektu Adventureman Dan na sociálních sítích,“ uvedl YouTube kanál Exploring Alternatives.

Zdroj: the-sun.com, redakce