Megainstalace 750 000 solárních panelů bude napojena na největší baterii na světě

Projekty Neom a Rudé moře v Saúdské Arábii oznámily instalaci 750 000 solárních panelů v rámci úsilí o udržitelný rozvoj země. V první fázi bude spuštěno pět solárních stanic obklopených 16 hotely, maloobchodními a zábavními zařízeními, které budou plně napájeny obnovitelnou energií.

Společnost Red Sea Global (RSG) zvyšuje laťku ještě výše instalací největšího bateriového úložiště na světě s kapacitou 1 200 megawattů za hodinu, které jí pomůže stát se stoprocentně nezávislou na rozvodné síti.

Tato obrovská kapacita bude zapotřebí vzhledem k tomu, že do roku 2030 bude na 22 ostrovech a v šesti vnitrozemských oblastech 50 letovisek, téměř 8 000 hotelových pokojů a až 1 000 obytných budov.

„Velikost a rozsah bateriového úložiště společnosti RSG staví tuto ikonickou destinaci regeneračního cestovního ruchu do čela globálního přechodu na uhlíkovou neutralitu. Očekává se, že kapacita větrných a solárních elektráren překoná kapacitu uhelných a plynových elektráren za méně než pět let, a my chceme tempo změn urychlit,“ řekl John Pagano, generální ředitel společnosti RSG.

Projekt zaměstná velké množství pracovních sil, protože společnost RSG spolupracuje s Fondem pro rozvoj lidských zdrojů, který poskytne stipendia na školení 500 lidem. Jejím cílem je do roku 2030 poskytnout specializované školení 10 000 saúdským občanům a zajistit, aby polovinu pracovní síly tvořili saúdští občané.

Zdroj: redakce, Luxury Launches