Lightship L1: První plně elektrický obytný vůz na světě, který poskytuje až týden energie mimo síť bez nabíjení

Lightship L1 je označován za první plně elektrický obytný přívěs na světě s vlastním pohonem, který nabízí téměř nulovou ztrátu dojezdu pro tažné vozidlo, jak uvádí server Businesswire.

Model L1 je navržen s ohledem na mimořádnou účinnost a je třikrát aerodynamičtější než tradiční cestovní přívěs, což zaručuje delší dojezd a vyšší účinnost. Pohon zajišťuje elektrické hnací ústrojí s kapacitou palubní baterie až 80 kWh, přičemž bateriový systém je schopen zajistit až týdenní provoz bez nabíjení.

Ve spojení se solární energií o výkonu až 3 kW dokáže L1 pokrýt životní potřeby svých obyvatel a eliminuje závislost na propanu nebo jiných fosilních palivech. Je vybaven řadou plně elektrických spotřebičů, propojených funkcí a moderního vybavení pro pohodlné kempování.

„L1 je revoluce v obytných vozech pro ty, kteří rádi poznávají naši planetu a zároveň se rozhodují pro udržitelný rozvoj. Chceme poznávat naši úžasnou planetu, aniž bychom ji poškozovali! Nejedná se o prastarý obytný vůz, který byl „elektrifikován“. L1 byl zcela přepracován pro kempování a tažení – jak pro elektromobily, tak pro standardní SUV a nákladní vozy s ICE. Lightship navždy mění toto odvětví k lepšímu,“ řekl Tony Fadell, autor bestselleru NYT BUILD.

Zdroj: businesswire.com, redakce