Krávy budou pohánět již druhou elektrárnu v Japonsku. Víme, jakým způsobem

Společnost Anaergia Inc., která je provozovatelem zařízení na zpracování organických odpadů a dodavatelem technologií v Kanadě, oznámila plány na výstavbu bioplynové elektrárny o výkonu 1,2 MWe v Kasaoce v japonské prefektuře Okayama.

Zařízení bude vyrábět elektřinu z obnovitelných zdrojů pomocí bioplynu vyrobeného anaerobním rozkladem kravského hnoje z farem v prefektuře Okayama, jak uvádí web Bio energy international.

V rámci projektu bude anaerobně fermentováno přibližně 250 tun kravského hnoje z regionu denně a vzniklý bioplyn bude využíván jako palivo pro systém kogeneračních jednotek.

Po plném zprovoznění zařízení zabrání odhadem 13 500 tunám ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2ekv) ročně v podobě emisí z hnoje a z fosilních paliv, která by byla použita k výrobě energie.

Odpady, jako je hnůj, odpadní vody a zbytky potravin, vytvářejí dvě třetiny všech emisí metanu, skleníkového plynu, který je 85krát silnější než oxid uhličitý. Zastavení těchto emisí metanu z odpadů musí být hlavní taktikou při omezování globálního oteplování, řekl Andrew Benedek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Anaergia.

Projekt Kasaoka je druhým projektem společnosti Anaergia ve spolupráci s Toyo Energy; společnost dokončila zařízení pro Toyo Energy ve městě Yabu, které přeměňuje zemědělský a potravinářský odpad na obnovitelnou energii.

Zdroj: bioenergyinternational.com