Honda představuje třetí generaci autonomního pracovního vozidla s vylepšenou detekcí překážek

Společnost Honda tento týden představila třetí generaci autonomního pracovního vozidla (AWV), které má několik nových schopností, včetně zvýšené kapacity palet a užitečného zatížení a vylepšené detekce překážek, jak uvádí server Motor1.

Toto plně programovatelné plně elektrické vozidlo AWV využívá nově vznikající pokročilou autonomní technologii společnosti Honda k vytvoření robustního terénního pracovního vozidla, které je určeno pro činnosti související se stavbou a zvýšení produktivity pracovníků. Tento prototyp byl testován na rozsáhlém pozemku pro stavbu solárních elektráren na jihozápadě USA a jeho větší nosnost 900 kilogramů se rozhodně hodila.

Mezi další funkce patří lepší navigace pomocí LiDAR v místech, kde je slabá nebo nedostupná služba GNSS (globální satelitní navigační systém), zjednodušené programovací rozhraní na bázi tabletu s možností připojení ke cloudu, vyšší rychlost v autonomním režimu (16 km/h) a delší provozní doba až 10 hodin.

„Věříme, že Honda AWV může být cenným řešením pro podporu stavebních týmů a zároveň zvýšit efektivitu a bezpečnost na staveništi. S využitím desetiletí zkušeností společnosti Honda s vývojem spolehlivých, bezpečných a ekologických technologií mobility se snažíme řešit problémy, jako je nedostatek pracovních sil a zlepšení ekologických parametrů,“ uvedl Jason VanBuren, manažer systémového inženýrství ve společnosti American Honda Motor.

Zdroj: motor1.com, redakce