Firma na 3D tištěné součásti zbraní chce způsobit revoluci ve válce

Armády po celém světě budou moci brzy zapomenout na problém nedostatku náhradních dílů pro zbraně nebo vojenská vozidla. Díky společnosti Babcock totiž budou moci 3D tisknout díly, které budou mimo jiné opravovat pušky a tanky na bojišti, a to díky technologii, která má potenciál způsobit revoluci v globálním válčení, jak píše server Babcock International.

Technologie obranné společnosti Babcock, která byla poprvé použita minulý měsíc k výrobě kovových dílů pro armádní obrněná vozidla, bude mít brzy ještě širší využití. Babcock totiž usiluje o výrobu přenosných frontových jednotek, které zlepší opravy poškozeného vybavení.

Náhradní díly vytištěné 3D tiskem

Díky přenosné 3D tiskárně vyvinuté společností Babcock budou moci vojáci vyrábět díly pro děla, kanóny, tanky a další vojenská vozidla, aniž by je museli evakuovat z bojiště. 3D tisk využívá aditivní vrstvenou výrobu, při níž se malé množství oceli nanáší vrstvu po vrstvě.

Tom Newman, generální ředitel pozemní divize společnosti Babcock, uvedl, že tento nástroj by mohl vyřešit problémy dodavatelského řetězce. „Téměř cokoli, co lze uchopit nebo zvednout, by mohlo být vytištěno na opravdu jemné úrovni detailů. Už jsme vyrobili díly o hmotnosti až 20 kg a díly s opravdu složitými tvary,“ říká Newman.

Podle něj nic nebrání tomu, aby se stejná technologie používala k opravám a údržbě mnoha různých typů obrněných vozidel. „Spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom našli způsoby, jak tuto technologii využít v terénu, aby si s sebou při nasazení nemuseli brát tolik dílů. Díky tomu by armády mohly být soběstačnější,“ vysvětlil Newman a dodal, že tato technologie by mohla pomoci i ukrajinským vojákům ve válce proti Rusku.

Zdroj: redakce; Babcock International