Firefox si konečně můžete stáhnout ve Windows Store

Mozilla přináší Firefox do obchodu Windows Store od společnosti Microsoft. Firefox je jednou z prvních alternativ třetích stran dostupných v obchodě Microsoft Store a používá vlastní engine prohlížeče Gecko namísto alternativ Chromium, jako je Opera, nebo mnoha dalších alternativ, které využívají webové zobrazení Microsoft Edge, píše portál techradar.com.

Nové zásady otevřeného obchodu společnosti Microsoft konečně umožnily, aby se v obchodě Microsoft Store objevily prohlížeče třetích stran, jako je Firefox. Zatímco Chrome jsme zatím neviděli, Opera se rychle postarala o to, aby byl její vlastní prohlížeč v obchodě také uveden.

„Dříve, pokud jste měli Windows a chtěli jste používat Firefox, museli jste si jej stáhnout z internetu a projít těžkopádným procesem od Microsoftu,“ vysvětluje Mozilla. „Nyní, když Microsoft změnil zásady, je výběr Firefoxu jako prohlížeče pro stolní počítače ještě bezproblémovější a navíc se všemi nejnovějšími funkcemi Firefoxu.“

Uvedení Firefoxu do obchodu Microsoft Store přichází jen několik měsíců poté, co Mozilla porazila nadvládu výchozího prohlížeče Microsoftu ve Windows. Mozilla v tichosti usnadnila přechod na Firefox v systému Windows pomocí procesu jednoho kliknutí, který není oficiálně dostupný pro nikoho jiného než pro Microsoft. Zdá se, že Mozilla obrátila schopnost Microsoftu nastavit prohlížeč Edge jako výchozí ve Windows jediným kliknutím namísto procesu s více nabídkami, který dnes existuje ve Windows 10.

Společnost Microsoft proces nastavení výchozího prohlížeče v systému Windows 11 ještě více ztížila a Mozilla se snaží přesvědčit Microsoft, aby vylepšil nastavení výchozího prohlížeče v systému Windows již od svého otevřeného dopisu společnosti v roce 2015. Firefox je nyní k dispozici v obchodě Microsoft Store pro Windows 10 i Windows 11.

Zdroj: techradar.com